Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. jún 2023, 13:16

V Pakistane uniesli známeho ľudskoprávneho aktivistu

Jeho manželka sa pokúsila podať na polícii trestné oznámenie, avšak policajti sa ho zdráhali prijať. Unesený Násir dlhodobo odsudzuje porušovanie ľudských práv v krajine, vo viacerých prípadoch zastupoval obete ako právnik.

V Pakistane uniesli významného aktivistu a právnika Mohammeda Džibrána Násira. Oznámila to jeho manželka, herečka a televízna moderátorka Manšá Pášáová. 

Oboch zastavila počas jazdy autom domov biela dodávka a sedan, z ktorých podľa Pášáovej vybehlo najmenej 15 ozbrojených mužov. Násirovi následne prikázali, aby z vozidla vystúpil a bez vysvetlenia ho odviedli.

Orgány činné v trestnom konaní nepotvrdili, či sa Násir nachádza vo väzbe. Jeho manželka sa pokúsila podať na polícii trestné oznámenie, avšak policajti sa ho zdráhali prijať. Hovorca vlády v provincii Sindh sa k situácii nevyjadril.

Únos prichádza v čase politických nepokojov v krajine, ktoré sú výsledkom zatýkania funkcionárov z politickej strany bývalého premiéra Imrána Chána, ktorých chcú postaviť pred vojenský súd. Násir zatýkanie opozičných predstaviteľov kritizoval. Ľudskoprávne organizácie tvrdia, že presunutím prípadov na vojenské súdy dochádza k narušeniu riadneho právneho procesu.

Násir v roku 2018 kandidoval vo voľbách ako nezávislý kandidát. Dlhodobo odsudzuje porušovanie ľudských práv v krajine a vo viacerých prípadoch zastupoval obete ako právnik.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

„Pre nás je Progresívne Slovensko s touto mentálnou výbavou neprijateľné. Program PS v hodnotovej oblasti je extrémistický,“ vraví predseda KDH Milan Majerský, ktorý pokladá súčasné preferencie niektorých strán za nadhodnotené a vysvetľuje, prečo by s progresívcami do koalície najradšej nešiel. Na druhej strane dodáva, že KDH si v hodnotových témach v parlamente nepôjde „promo jazdu“ len preto, aby sa ukázalo pred konzervatívnym svetom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.