Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. jún 2023, 13:16

V Pakistane uniesli známeho ľudskoprávneho aktivistu

Jeho manželka sa pokúsila podať na polícii trestné oznámenie, avšak policajti sa ho zdráhali prijať. Unesený Násir dlhodobo odsudzuje porušovanie ľudských práv v krajine, vo viacerých prípadoch zastupoval obete ako právnik.

V Pakistane uniesli významného aktivistu a právnika Mohammeda Džibrána Násira. Oznámila to jeho manželka, herečka a televízna moderátorka Manšá Pášáová. 

Oboch zastavila počas jazdy autom domov biela dodávka a sedan, z ktorých podľa Pášáovej vybehlo najmenej 15 ozbrojených mužov. Násirovi následne prikázali, aby z vozidla vystúpil a bez vysvetlenia ho odviedli.

Orgány činné v trestnom konaní nepotvrdili, či sa Násir nachádza vo väzbe. Jeho manželka sa pokúsila podať na polícii trestné oznámenie, avšak policajti sa ho zdráhali prijať. Hovorca vlády v provincii Sindh sa k situácii nevyjadril.

Únos prichádza v čase politických nepokojov v krajine, ktoré sú výsledkom zatýkania funkcionárov z politickej strany bývalého premiéra Imrána Chána, ktorých chcú postaviť pred vojenský súd. Násir zatýkanie opozičných predstaviteľov kritizoval. Ľudskoprávne organizácie tvrdia, že presunutím prípadov na vojenské súdy dochádza k narušeniu riadneho právneho procesu.

Násir v roku 2018 kandidoval vo voľbách ako nezávislý kandidát. Dlhodobo odsudzuje porušovanie ľudských práv v krajine a vo viacerých prípadoch zastupoval obete ako právnik.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 41 minútami

Prezidentka Zuzana Čaputová bude zajtra pokračovať v sérii povolebných rokovaní s lídrami politických strán. O 9.30 h prezidentka prijme predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho a o 11.00 h predsedu KDH Milana Majerského.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.