Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. apríl 2016, 10:00

NAKA robila raziu, obvinila sedem ľudí z drogovej trestnej činnosti

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila sedem osôb z Bratislavského kraja z drogovej trestnej činnosti. Minulý týždeň (18. – 19.4.2016) ich počas razií celkovo zadržala osem. Okrem drog a zariadení na ich výrobu zaistili policajti aj zbrane a strelivo.

      NAKA sa najskôr zamerala na pezinských dílerov. "Mali zadovažovať predovšetkým pervitín a marihuanu. Drogy mali prechovávať, vážiť na menšie dávky, predávať ďalším odberateľom a drogovo závislým," informoval TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Počas tejto akcie zadržali policajti šesť ľudí, z toho päť vyšetrovateľ NAKA obvinil z drogovej trestnej činnosti. Mareka R. (27), Martina S. (28) a Tomáša M. (24) zo zločinu a Borisa T. (30) s Michalom M. (28) z obzvlášť závažného zločinu, za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody od 10 do 15 rokov.
      

Pri domových prehliadkach a vo vozidle našli policajti takmer 300 dávok drog, digitálne váhy, ale aj zbrane ako pištoľ na svetlice a krátku guľovú zbraň či desiatky nábojov rôzneho kalibru, ktoré už skúmajú kriminalistickí experti. Obvinení sú stíhaní väzobne.
      Policajti sa zaoberali aj výrobcami drog v Kráľovej pri Senci. V prenajatom rodinnom dome mal Peter J. (39) vyrábať pervitín. Pomáhať mu mal Martin U. (28). "Jeho úlohou bolo udržiavať zariadenie a pomôcky na výrobu drog v čistote a starať sa o likvidáciu odpadu, ktorý pri výrobe vznikal," vysvetlil Slivka. Obaja boli zadržaní. Peter J. priamo pri výrobe drog. NAKA v tomto prípade zaistila viac ako 13.500 dávok drogy.
      Vyšetrovateľ NAKA oboch obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, z ich držania a obchodovania s nimi. V prípade dokázania viny im za to hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Petra J. vzal sudca do väzby, Martina U. prepustil a stíhaný tak bude na slobode.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 minútami

Programové vyhlásenie vlády predložia do parlamentu zrejme až koncom budúceho týždňa. Vláda musí s programom predstúpiť pred parlament do 30 dní od vymenovania a požiadať o vyslovenie dôvery. K vymenovaniu došlo 1. apríla. Členovia vlády mali do 14. apríla vypracovať návrhy a predložiť ich premiérovi. Predstavitelia koaličných strán uviedli, že návrhy ministrov sa teraz pripomienkujú a hovoriť o nich má ešte koaličná rada. (tasr)

pred hodinou

Dvojica obvinených Peter Ch. a Miroslav S., ktorá sa snažila minulý rok uplácať štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva Martina Fecka, ostáva naďalej vo väzbe. Rozhodol o tom Najvyšší súd, ktorý zrušil marcové rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý dvojicu prepustil z väzby na slobodu. (tasr)

pred hodinou

Štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva Petra Stachuru má nahradiť Kamil Száz. Ten prichádza z Národného ústavu detských chorôb v Bratislave, kde pracoval ako lekár urgentného príjmu. Skúsenosti má z oblasti urgentnej medicíny, pediatrie, má manažérske zručnosti z ďalších pozícií a školenia aj z oblasti komunikácie, marketingu či krízového riadenia. Novým generálnym tajomníkom služobného úradu by mal byť Peter Ferjančík.

pred hodinou

Ministerstvo dopravy spustilo ďalšiu etapu štátnej pomoci pre gastrosektor a cestovný ruch. Podnikatelia môžu podávať žiadosti o kompenzácie výpadku príjmov od 1. novembra 2020 do 31. marca 2021. (tasr)

pred hodinou

Inter Miláno sa chystá odísť z projektu futbalovej Európskej Superligy. Predstavitelia talianskeho klubu, kde pôsobí aj Slovák Milan Škriniar, podľa BBC Sport pripravujú formálne kroky vzhľadom na utorňajšie odstúpenie šiestich anglických členov. (tasr)

Inzercia

Inzercia