Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. apríl 2016, 10:00

NAKA robila raziu, obvinila sedem ľudí z drogovej trestnej činnosti

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila sedem osôb z Bratislavského kraja z drogovej trestnej činnosti. Minulý týždeň (18. – 19.4.2016) ich počas razií celkovo zadržala osem. Okrem drog a zariadení na ich výrobu zaistili policajti aj zbrane a strelivo.

      NAKA sa najskôr zamerala na pezinských dílerov. "Mali zadovažovať predovšetkým pervitín a marihuanu. Drogy mali prechovávať, vážiť na menšie dávky, predávať ďalším odberateľom a drogovo závislým," informoval TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Počas tejto akcie zadržali policajti šesť ľudí, z toho päť vyšetrovateľ NAKA obvinil z drogovej trestnej činnosti. Mareka R. (27), Martina S. (28) a Tomáša M. (24) zo zločinu a Borisa T. (30) s Michalom M. (28) z obzvlášť závažného zločinu, za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody od 10 do 15 rokov.
      

Pri domových prehliadkach a vo vozidle našli policajti takmer 300 dávok drog, digitálne váhy, ale aj zbrane ako pištoľ na svetlice a krátku guľovú zbraň či desiatky nábojov rôzneho kalibru, ktoré už skúmajú kriminalistickí experti. Obvinení sú stíhaní väzobne.
      Policajti sa zaoberali aj výrobcami drog v Kráľovej pri Senci. V prenajatom rodinnom dome mal Peter J. (39) vyrábať pervitín. Pomáhať mu mal Martin U. (28). "Jeho úlohou bolo udržiavať zariadenie a pomôcky na výrobu drog v čistote a starať sa o likvidáciu odpadu, ktorý pri výrobe vznikal," vysvetlil Slivka. Obaja boli zadržaní. Peter J. priamo pri výrobe drog. NAKA v tomto prípade zaistila viac ako 13.500 dávok drogy.
      Vyšetrovateľ NAKA oboch obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, z ich držania a obchodovania s nimi. V prípade dokázania viny im za to hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Petra J. vzal sudca do väzby, Martina U. prepustil a stíhaný tak bude na slobode.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

25. november 2023, 19:36

Delegáti Snemu Kresťanskej únie v sobotu v Bojniciach potvrdili vo funkcii predsedníčky strany doterajšiu líderku Annu Záborskú. Dve miesta podpredsedov obsadili poslanec národnej rady Richard Vašečka a zakladajúci člen strany Ľubomír Šteiniger. (tasr)

25. november 2023, 18:02

Holandský jazdec Max Verstappen si vyjazdil pole position na Veľkej cene Abú Zabí, záverečnom podujatí tohtoročného seriálu F1. Monačan Charles Leclerc obsadil druhé miesto so stratou 0,139 sekundy, tretí skončil Oscar Piastri na McLarene. (tasr)

25. november 2023, 15:08

Najmenej 11 ľudí zahynulo a 35 utrpelo zranenia pri požiari nákupného centra v pakistanskom meste Karáči. Požiar vypukol na štvrtom podlaží šesťpodlažnej budovy. V tom čase sa v nej nachádzalo približne 60 ľudí. (tasr)

25. november 2023, 12:31

Exministerka investícií a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že za ich vlády konsolidovali najmä efektívnym výberom daní a zakročením proti podvodníkom. „Konsolidovať sa nemá na ľuďoch, rušíte im rodičovský dôchodok,“ povedala v relácii Sobotné dialógy. „SNS s tým nesúhlasí,“ reagoval poslanec Michelko.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.