Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. jún 2023, 17:10

Kremeľ kritizuje, že zahraničie nereaguje na ostreľovanie Belgorodskej oblasti

„Medzinárodné spoločenstvo malo možnosť vidieť videozáznamy a čítať materiály opisujúce priebeh útokov na obytné budovy i infraštruktúru,“ uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Kremeľ vo štvrtok odsúdil „mlčanie medzinárodného spoločenstva“ v súvislosti s ostreľovaním ruskej Belgorodskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

„Medzinárodné spoločenstvo malo možnosť vidieť videozáznamy a čítať materiály popisujúce priebeh útokov na obytné budovy i infraštruktúru,“ uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Dodal, že Rusko nezaznamenalo „ani jedno slovo kritizujúce Kyjev“.

Gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov predtým uviedol, že pri ostreľovaní mesta Šebekino utrpelo zranenia osem ľudí. Z ostreľovania obvinil ukrajinské sily.

Kremeľ označil tento týždeň situáciu v Belgorodskej oblasti za „alarmujúcu“. Gladkov pre zosilňujúce ostreľovanie v stredu oznámil začiatok evakuácie stoviek detí z pohraničných obcí.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 minútami

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka vedie neformálne rokovania s lídrami ostatných strán, ktoré uspeli v parlamentných voľbách. Chce zistiť, či existuje vôľa a priestor na vytvorenie alternatívnej väčšiny v parlamente. Rešpektuje, že poverenie zostaviť vládu dostal od prezidentky Zuzany Čaputovej víťaz volieb, líder Smeru-SD Robert Fico. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.