Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. apríl 2016

EIB požičia Británii 1 miliardu libier na výstavbu sociálnych bytov

Bude to najväčšia investícia banky v Európe, správu zverejnila necelé dva mesiace pred referendom o zotrvaní Británie v Európskej únii.

Európska investičná banka (EIB) včera oznámila, že poskytne Británii 1 miliardu libier (1,29 miliardy eur) na výstavbu sociálneho bývania. Bude to najväčšia investícia banky v Európe. Informovala o tom agentúra DPA.

Banka zverejnila túto správu necelé dva mesiace pred referendom o zotrvaní Británie v Európskej únii (EÚ). Najnovšie prieskumy naznačujú, že tábor stúpencov členstva začína prevažovať nad táborom odporcov únie, ale 20 % voličov sa stále nerozhodlo, ako bude hlasovať.

Banka poskytne Británii úver na 30 rokov, aby zaň postavila viac ako 20.000 cenovo dostupných domov. Za výstavbu bude zodpovedať britské združenie pre financovanie bývania a vláda sa za úver zaručí.

Podľa viceprezidenta EIB Jonathana Taylora investícia prinesie ľuďom prácu, zlepší im život a kvalitu bývania. Pôžička ide nad rámec úveru vo výške 500 miliónov GBP, na ktorom sa obe strany dohodli v decembri 2013.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.