Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. apríl 2016

WHO: Európa by sa mala pripraviť na príchod vírusu zika

"Keďže teploty vzhľadom na ročné obdobie začínajú v Európe stúpať, začnú sa objavovať aj komáre druhu Aedes, o ktorých vieme, že sú prenášačmi vírusu zika," uviedla Marie-Paule Kienyová z WHO.

Vzhľadom na zvýšený výskyt komárov súvisiaci so stúpajúcimi teplotami ovzdušia by sa Európa mala pripraviť na príchod vírusu zika, uviedla v pondelok podľa agentúry AP námestníčka generálnej riaditeľky Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Marie-Paule Kienyová.

"Keďže teploty vzhľadom na ročné obdobie začínajú v Európe stúpať, začnú sa objavovať aj komáre druhu Aedes, o ktorých vieme, že sú prenášačmi vírusu zika," uviedla Kienyová na konferencii venovanej výskumu vírusu zika, ktorá sa v pondelok konala v Paríži. "A komáre nepoznajú hranice," dodala.

Vírus afrického pôvodu je osobitne nebezpečný pre tehotné ženy, pretože ohrozuje plod a spôsobuje degeneratívne zmeny vrátane mikrocefálie.

Mužom, ktorí sa vracajú z rizikových oblastí, lekári neodporúčajú najmenej štyri týždne po návrate nechránený pohlavný styk. V prípade nákazy sa táto lehota predlžuje na šesť mesiacov.

Inzercia

Odporúčame

V spore exprezidenta Kováča s Lexom dnes súd nerozhodol

V spore exprezidenta Kováča s Lexom dnes súd nerozhodol

 Na Okresnom súde Bratislava I dnes pokračovalo pojednávanie vo veci ochrany osobnosti, v ktorom ako navrhovateľ vystupuje exriaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivan Lexa a v pozícii odporcu je bývalý prezident SR Michal Kováč st.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.