Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. máj 2023, 12:19

Mení sa cestovný poriadok, niektorým IC vlakom pribudli zastávky

Pozrite si zmeny platné od 11. júna.

Železničná spoločnosť Slovensko mení od 11. júna cestovný poriadok.

Zmeny:

  • Vlak IC 520 na trase Košice – Bratislava bude zastavovať aj v Liptovskom Mikuláši a Trnave. Zlepšiť sa má i prípoj na IC smerom z a do Humenného.
  • Vlaky IC 521 a IC 523 budú tiež zastavovať navyše v Liptovskom Mikuláši.
  • Pribudli aj zastávky vlaku IC 524, ktorý bude zastavovať v Liptovskom Mikuláši a Trnave.
  • Najrýchlejšie IC 44 prejde trasu z Košíc do Bratislavy aj naďalej za 4 hodiny a 31 minút. Ku skráteniu jazdného času o štyri minúty dôjde pri vlaku IC 525, a to skrátením pobytu v Kysaku.
  • V Nitre, Šuranoch a vo Vysokých Tatrách a okolí pribudli viaceré prípoje.
  • Smerom z Bratislavy hlavnej stanice do Trnavy a späť pribudli tiež nové vlaky R 720 a R 721 Považan.
  • Posledný vlak REX 1817, ktorý ide z Trnavy do Nitry, bude zrušený. Miesto neho bude zavedený osobný vlak, ktorý bude zastavovať na každej zastávke v tomto úseku okrem Brestovian.

Viac informácií nájdete tu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

„Zajtra mám sedemdesiat rokov. Mal som pätnásť rokov, keď prišli Rusi v šesťdesiatom ôsmom. No zdá sa mi, akoby to ani vtedy nebolo také nepríjemné ako teraz. Samý bordel, bordel a bordel,“ vraví sklesnuto otec počas toho, ako s dcérou pracuje na poli. Zastavili sme sa pri nich blízko cesty na Zamagurí neďaleko Červeného Kláštora. Napriek marazmu je podľa neho potrebné ísť voliť. Koho si vyberie o pár dní on?

pred 6 hodinami
pred 7 hodinami

Zo Sulíkovej reakcie sa javí, že komunikácia je autentická a jej obsah môže mať vo finále na SaS pomerne neblahé následky: už dlhšie tradované podozrenie, že SaS a najmä Jana Bittó Cigániková konajú až príliš často v zhode so záujmami Penty, zverejnené esemesky aj PR v médiách Penty týmto hmatateľne potvrdzujú. Lenže údajná tajná komunikácia nie je len Sulíkova, ale aj Matovičova kauza. Komentuje Martin Hanus.

pred 8 hodinami

„Porovnávať korupciu s LGBTI, nech pod touto skratkou myslíme čokoľvek, je nepatričné,“ hovorí líderka Kresťanskej únie Anna Záborská, ktorá však podobne ako predseda KDH pokladá ideológiu LGBTI hnutia za nebezpečenstvo pre spoločnosť. Ako vníma, že niektorí členovia KÚ dali nakoniec prednosť KDH, za akých podmienok by dokázala spolupracovať s PS, ktoré vníma ako zlo, a čo hovorí na agresivitu v kampani OĽaNO?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.