Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. máj 2023, 11:19

Vicepremiérka pre plán obnovy Vašáková

Politikom v piatok predstavíme plán B pri projekte Rázsochy

Politikom v piatok predstavíme plán B pri projekte Rázsochy

Vizualizácia novej nemocnice Rázsochy v Bratislave. Zdroj: Mochly-Eldar Architects

Minister zdravotníctva Michal Palkovič odhaduje aktuálne meškanie v prípade nemocnice na Rázsochách na približne štyri až šesť mesiacov.

Vláda odborníkov chce v piatok predstaviť zástupcom politických strán plán B v súvislosti s výstavbou nemocníc na bratislavských Rázsochách a v Martine. Po rokovaní vlády to uviedla vicepremiérka pre plán obnovy Lívia Vašáková.

Na stretnutí chcú podľa jej slov informovať o aktuálnom stave projektov z plánu obnovy. „Predstavíme, kde sa nachádzame, čo sa týka rokovaní, čo musíme dodať Európskej komisii, aby sme plnili míľniky a ciele plánu obnovy. Povieme viac o stave Rázsoch a Martine a predstavíme aj plán B, teda aké alternatívy by prichádzali do úvahy,“ povedala.

Minister zdravotníctva Michal Palkovič odhaduje aktuálne meškanie v prípade nemocnice na Rázsochách na približne štyri až šesť mesiacov. Konzorcium odborníkov, ktoré na projekte pracuje, je podľa neho ochotné ďalej na projekte pracovať vo vysoko nastavenom tempe. „Zaviazali sa, že vedia splniť aj ďalšie míľniky, ktoré sú na ďalších troch stupňoch prípravy dokumentácie do 13. augusta,“ dodal.

Ďalšie rozhodnutie však podľa jeho slov padne až po piatkovom stretnutí. Podotkol, že v budúcej vláde bude musieť niektorý z nich prebrať vedenie a rozhodovať o ďalšom postupe.

Na otázku, či je možné, že sa Rázsochy zafinancujú zo štátneho rozpočtu a peniaze z plánu obnovy pôjdu na regionálne nemocnice, reagoval premiér Ľudovít Ódor, že kým nepovedia plán B, platia všetky možnosti. Palkovič zdôraznil, že v otázke financovania nemocnice je potrebný široký politický konsenzus.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.