Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. máj 2023, 10:47

Požiar v ruskej rafinérii spôsobený dronovým útokom sa podarilo uhasiť

Nepotvrdené medializované správy priniesli informácie o tom, že terčom útoku sa stala aj ďalšia rafinéria v Krasnodarskom kraji, avšak požiar tam nevypukol.

Požiar v ropnej rafinérii v ruskom Krasnodarskom kraji, ktorý vypukol v stredu v skorých ranných hodinách a spôsobil ho dronový útok, sa podarilo uhasiť. Uviedol to tamojší gubernátor Veniamin Kondratiev, na ktorého sa odvoláva agentúra DPA.

V súvislosti s požiarom v rafinérii Afipskij, ktorá sa nachádza zhruba 15 kilometrov juhozápadne od regionálnej metropoly Krasnodar, dosiaľ nehlásili informácie o škodách.

Nepotvrdené medializované správy priniesli informácie o tom, že terčom útoku sa stala aj ďalšia rafinéria v Krasnodarskom kraji, avšak požiar tam nevypukol.

Moskva viní z čoraz častejších útokov na svojom území Kyjev, ktorý sa pripravuje na dlho očakávanú protiofenzívu s cieľom opätovné dobyť územia okupované Ruskom.

Britské ministerstvo obrany vo svojej stredajšej správe o vývoji bojov na Ukrajine zverejnenej na Twitteri uviedlo, že Rusko dosiahlo dosiaľ len malé úspechy, čo sa týka neutralizácie ukrajinských vzdušných síl. Londýn tiež dodal, že Moskva presunula svoje sily v reakcii na útoky na západe Ruska.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami
pred 8 hodinami

Ministerstva vnútra zriadilo infolinku pre voličov. Dostupná bude už od pondelka 25. septembra aj v deň volieb, teda 30. septembra. Jej služby môžu občania využiť na číslach 02/48592317 a 02/48952312. (tasr)

pred 8 hodinami

Šéf Hlasu Peter Pellegrini uviedol, že je zástancom „veľkej reformy“ trestnoprávneho prostredia. Vie si predstaviť zánik špeciálnej prokuratúry, pričom by jej kompetencie prebral jeden z námestníkov generálnej prokuratúry. „Ak sa ukáže, že špeciálny prokurátor a jeho inštitút splnil svoju historickú úlohu vo vysporiadaní sa s mafiou, a keď by to bol tretí námestník a špeciálna odnož na generálnej prokuratúre, myslím si, že by odrobili tú istú robotu ako ju odrobia teraz,“ vravel v debate Pellegrini.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.