Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. apríl 2016

Rakúsko obnovilo dočasné kontroly na hraniciach s Maďarskom

Rakúsko obnovilo dnes dočasné kontroly na svojich hraniciach s Maďarskom, a síce v spolkovej krajine Burgenland.

Polícia na hraničných priechodoch kontroluje prechádzajúce vozidlá, na ďalších úsekoch spoločnej hranice zase hliadkujú vojaci, informuje agentúra AP. 

Cieľom obnovených kontrol, zavedených od 8.00 h SELČ, je podľa slov rakúskej polície zabezpečiť, aby sa štátna hranica prekračovala iba cez priechody a tiež to, aby sa predišlo prevádzačstvu a ilegálnej migrácii. 

Od vtedy, ako svoje hranice pre migrantov uzavreli v tomto roku krajiny ležiace na takzvanej balkánskej migračnej trase, sa podľa rakúskej polície výrazne zvýšil počet pokusov o pašovanie migrantov do Rakúska. Ako dlho budú obnovené hraničné kontroly v platnosti, rakúska polícia doposiaľ nespresnila.

Predtým ako Maďarsko vlani v septembri uzatvorilo svoje hranice, prechádzali cez ne do susedného Rakúska desaťtisíce migrantov smerujúcich do niektorej z bohatších krajín Európskej únie, pripomína agentúra AP.

Inzercia

Odporúčame

Bývalí prezidenti Poľska: Nová vláda ničí demokraciu

Bývalí prezidenti Poľska: Nová vláda ničí demokraciu

Traja bývalí poľskí prezidenti a ďalšie popredné osobnosti dnes obvinili tamojšiu pravicovú vládu z ničenia demokracie v Poľsku a z poškodzovania medzinárodného postavenia krajiny. Súčasne vyzvali zákonodarcov, aby odmietli "drakonickú" novú legislatívu, ktorú navrhuje poľská vláda. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.