Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. apríl 2016

Bývalí prezidenti Poľska: Nová vláda ničí demokraciu

Traja bývalí poľskí prezidenti a ďalšie popredné osobnosti dnes obvinili tamojšiu pravicovú vládu z ničenia demokracie v Poľsku a z poškodzovania medzinárodného postavenia krajiny. Súčasne vyzvali zákonodarcov, aby odmietli "drakonickú" novú legislatívu, ktorú navrhuje poľská vláda. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Výzva vyšla dnes na titulnej strane poľského denníka Gazeta Wyborcza a podpísali ju exprezidenti Lech Walesa, Aleksander Kwasniewski a Bronislaw Komorowski, ako aj bývalý minister zahraničných vecí Radek Sikorski a šesť ďalších osobností.
      

Signatári vo výzve uviedli, že vládna pravicová strana Právo a spravodlivosť (PiS) "nemá v úmysle opustiť túto cestu ničenia ústavného poriadku", a apelovali na všetkých Poliakov, aby dodržiavali ústavu.
      

Vicepremiér Piotr Gliňski na výzvu zareagoval slovami, že je "nezmysel" tvrdiť, že demokracia v Poľsku je ohrozená, a označil to za "osobný názor" autorov.
 

Inzercia

Odporúčame

V noci opäť hrozia mrazy

V noci opäť hrozia mrazy

Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) očakávajú dnes v noci a v utorok (26.4.) nadránom výskyt mínusových teplôt. Pred prízemným mrazom vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa.

Danko je po operácii žalúdka

Danko je po operácii žalúdka

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko je po operácii žalúdka už pri vedomí a komunikuje. Zákrok trval necelé tri hodiny a bol bez komplikácií, informoval riaditeľ Národného onkologického ústavu v Bratislave Jozef Dolinský. Počas neho šéfovi parlamentu odstránili pre podozrivý nález časť žalúdka. V nemocnici má ostať desať až 14 dní.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.