Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. máj 2023, 13:19

O snahe zmanipulovať voľby expremiér vedel, Kollár sa k tomu nechce vyjadrovať

O snahe zmanipulovať voľby expremiér vedel, Kollár sa k tomu nechce vyjadrovať

Foto - TASR/Martin Baumann

Najvyšší ústavní činitelia podľa Jaroslava Naďa dostali zo zahraničia spravodajskú informáciu o snahe zmanipulovať voľby zo strany Ruska. Konkrétny občan mal dostať finančnú odmenu na manipuláciu volieb v prospech strany Smer.

Spravodajská informácia o snahe zmanipulovať voľby zo strany Ruska bola expremiérovi a nezaradenému poslancovi Eduardovi Hegerovi známa. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa k informáciám vyjadrovať nechcel. 

Predseda Smeru Robert Fico spochybnil tvrdenia poslanca a bývalého ministra obrany Jaroslava Naďa o manipulácii volieb. Zažartoval, že nevlastní mobil, no ruský prezident Vladimír Putin sa mu napriek tomu dovolal.

Opýtal sa ho, či chcú vo voľbách 35 alebo 40 percent. Na to mu Fico odpovedal, že si voľby zmanipulujú sami a nepotrebujú jeho pomoc, ale pomohli by im peniaze. Tie by im mohol poslať na účet na Belize, ktorého číslo vie šéf hnutia OĽaNO Igor Matovič.

„Na takéto hlúposti inak reagovať nemôžeme," skonštatoval Fico. Zároveň doplnil, že vo voľbách chcú dosiahnuť nadštandardný výsledok.

Boris Kollár nechcel médiá informovať o utajovaných skutočnostiach, ktoré sa dozvedel ako jeden z najvyšších ústavných činiteľov.

Šéf strany Hlas Peter Pellegrini to vnímal ako prekvapivú informáciu. Teraz by podľa neho mali Naď alebo iní ústavní činitelia potvrdiť, že také niečo čítali. „Tak to bude zase len tvrdenie proti tvrdeniu. Ľudia sa v tom stratia a prestanú veriť už akýmkoľvek informáciám," poznamenal s tým, že Slovensko by malo bojovať proti dezinformáciám.

Najvyšší ústavní činitelia podľa Naďa dostali zo zahraničia spravodajskú informáciu o snahe zmanipulovať voľby zo strany Ruska. Konkrétny občan mal dostať finančnú odmenu na manipuláciu volieb v prospech strany Smer.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 16 minútami

„Pre nás je Progresívne Slovensko s touto mentálnou výbavou neprijateľné. Program PS v hodnotovej oblasti je extrémistický," vraví predseda KDH Milan Majerský, ktorý pokladá súčasné preferencie niektorých strán za nadhodnotené a vysvetľuje, prečo by s progresívcami do koalície najradšej nešiel. Na druhej strane dodáva, že KDH si v hodnotových témach v parlamente nepôjde „promo jazdu“ len preto, aby sa ukázalo pred konzervatívnym svetom.

pred 2 hodinami

Počasie: Polojasno až oblačno, popoludní vyjasňovanie. Spočiatku ojedinele slabý dážď. Zrána ojedinele hmla. Denná teplota 18 až 27 stupňov. Slabý, na východe miestami severný vietor do 25 km/h. (shmú)

pred 9 hodinami

„Zajtra mám sedemdesiat rokov. Mal som pätnásť rokov, keď prišli Rusi v šesťdesiatom ôsmom. No zdá sa mi, akoby to ani vtedy nebolo také nepríjemné ako teraz. Samý bordel, bordel a bordel,“ vraví sklesnuto otec počas toho, ako s dcérou pracuje na poli. Zastavili sme sa pri nich blízko cesty na Zamagurí neďaleko Červeného Kláštora. Napriek marazmu je podľa neho potrebné ísť voliť. Koho si vyberie o pár dní on?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.