Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. máj 2023, 09:01

Dronový útok na Kyjev zabil jedného civilistu

Kyjevská protivzdušná obrana zostrelila viac ako 20 dronov, ktoré smerovali na mesto.

Pri ruskom útoku dronmi na Kyjev zomrel v nedeľu jeden civilista. Informovala o tom agentúra AFP odvolávajúca sa na starostu ukrajinskej metropoly Vitalija Klička, podľa ktorého bol útok rozsiahly.

Starosta na platforme Telegram uviedol, že útok zabil 41-ročného muža a zranil jednu ženu. Kyjevská protivzdušná obrana podľa neho zostrelila viac ako 20 dronov, ktoré smerovali na mesto.

AFP v tejto súvislosti poznamenala, že ruské sily sa počas mája zameriavali na Kyjev. Šéf vojenskej administratívy mesta Serhij Popko v piatok uviedol, že v priebehu mesiaca Kyjev čelil trinástim útokom.

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka vedie neformálne rokovania s lídrami ostatných strán, ktoré uspeli v parlamentných voľbách. Chce zistiť, či existuje vôľa a priestor na vytvorenie alternatívnej väčšiny v parlamente. Rešpektuje, že poverenie zostaviť vládu dostal od prezidentky Zuzany Čaputovej víťaz volieb, líder Smeru-SD Robert Fico. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.