Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. apríl 2016

Danko: S Kotlebom sa nebudem stretávať v televíznych diskusiách

Mandát, ktorý Kotleba získal, Danko rešpektuje, no Ľudovej strane Naše Slovensko (ĽSNS) sa nechce venovať viac, než je to potrebné.

Je potrebné mať vyhranený postoj a poukázať na to, že odmietame spoluprácu s ľuďmi, ktorí inklinujú k prejavom intolerancie a popieraniu holokaustu. Vysvetlil v diskusii televízie TA3 svoj súhlas a pripojenie k výzve Stop fašizmu predseda NR SR a šéf SNS Andrej Danko.

Zdôraznil, že je potrebné riešiť nárast extrémizmu a tiež to, že počet jeho prívržencov vzrastá aj preto, že politici neriešia problémy ľudí, ale svoje osobné spory. Preto podľa Danka musia politici presvedčiť ľudí, že vedia riešiť ich problémy bez extrémistického postoja. "Preto aj tých 200.000 hlasov, ktoré dostal Marian Kotleba vo voľbách, je pre mňa poučením, že sú to hlasy ľudí, ktorí majú pocit, že im nikto nepomôže a že ich nikto nechce počúvať," uviedol predseda parlamentu. 

Mandát, ktorý Kotleba získal, Danko rešpektuje, no Ľudovej strane Naše Slovensko (ĽSNS) sa nechce venovať viac, než je to potrebné. Rozhodol sa preto každú otázku smerujúcu ku Kotlebovi prejsť bez odpovede a v televíznych diskusiách sa s lídrom ĽSNS nestretávať. "O čom by sme sa rozprávali," položil rečnícku otázku Danko.

V diskusii takisto podporil návrh, aby štát preplácal stredoškolákom návštevu bývalého koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau. "Nám v detstve prekážali ruské filmy, zábery z koncentračných táborov. No ono to do seba niečo malo. Dnes to nevidíte a mladí ľudia sa nevedia identifikovať s pocitom strachu, bolesti a hrôzy, ktorú fašizmus predstavuje,“ upozornil Danko.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.