Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. apríl 2016

Irán bude zvyšovať produkciu ropy, kým nezíska späť stratený podiel na trhu

Produkcia Iránu sa od skončenia medzinárodných sankcií v januári zvýšila o 1 milión barelov (1 barel = 159 litrov) denne.

Iránsky minister ropného priemyslu Bijan Namdar Zanganeh považuje stretnutie producentských krajín v Dauhe aj napriek stroskotaniu za pozitívny krok. Irán podľa jeho slov podporí akýkoľvek plán na stabilizáciu ropného trhu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Minulý víkend sa v katarskej metropole Dauha stretli predstavitelia členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a Ruska a rokovali o zmrazení ťažby na januárovej úrovni. To malo prispieť k podpore cien čierneho zlata, ktoré sa z dôvodu vysokej ponuky pohybujú na nízkych úrovniach. K dohode však nakoniec neprišlo.

"Stretnutie v Dauhe neprinieslo ovocie, ale napriek tomu ho považujeme za pozitívny krok, pretože iniciovalo rokovania medzi členmi a nečlenmi OPEC a ukázalo najväčším producentom v rámci OPEC, že je potrebné niečo urobiť pre zmenu situácie," uviedol Zanganeh pre agentúru Shana.

Zanganeh, ktorý sa v Teheráne stretol ministrom ropného priemyslu Južnej Afriky, uviedol, že produkcia Iránu sa od skončenia medzinárodných sankcií proti Iránu v januári zvýšila o 1 milión barelov (1 barel = 159 litrov) denne. Dodal, že Irán bude zvyšovať ťažbu, kým nezíska späť stratený podiel na trhu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.