Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. apríl 2016

Začína sa generálna oprava bloku Atómovej elektrárne Bohunice V2

Slovenské elektrárne (SE), spoločnosť skupiny Enel, dnes začínajú generálnu opravu štvrtého bloku Atómovej elektrárne (AE) Bohunice V2, ktorá bude trvať do 7. júna.

SE budú realizovať aj plánovanú generálnu opravu tretieho bloku AE Bohunice V2, čo znamená, že oba bloky budú v údržbe 25 dní naraz. TASR informovala Janka Burdová, hovorkyňa spoločnosti Slovenské elektrárne.

„Tieto odstávky sú druhou a treťou v rámci plánu odstávok atómových elektrární Slovenských elektrární na rok 2016. Prvýkrát od roku 2004 budú vykonávané opravy na dvoch blokoch AE Bohunice V2 paralelne,“ uviedla Burdová.

Počas plánovanej 25-dňovej spoločnej odstávky zabezpečia Slovenské elektrárne zazmluvnený objem elektriny a dodávky tepla pre zákazníkov a obchodných partnerov, a to bez akéhokoľvek vplyvu na obyvateľov v okolí AE Bohunice V2. „Chýbať bude len para nad chladiacimi vežami, ktorá je bežne viditeľná počas prevádzky elektrárne,“ doplnila Burdová.

Odstávky a opravy sú podľa nej štandardnou súčasťou životného cyklu každej jadrovej elektrárne a sú realizované ako dlhodobo plánovaný proces. V rámci odstávok bude popri plánovanej údržbe zariadení a systémov čiastočne vymenené palivo v oboch blokoch.

Slovenské elektrárne zavŕšia realizáciu harmonogramu plánovaných odstávok na rok 2016 odstávkou druhého bloku AE Mochovce na jeseň tohto roka.

Inzercia

Odporúčame

NHL: Kings s Gáboríkom vypadli

NHL: Kings s Gáboríkom vypadli

Hokejisti Los Angeles Kings so slovenským útočníkom Mariánom Gáboríkom vypadli z play off NHL. V piatom dueli štvrťfinále Západnej konferencie prehrali doma so San Jose 3:6 a v sérii súperovi podľahli 1:4 na zápasy.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.