Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. apríl 2016

Farageovi a Johnsonovi sa nepáči Obamova agitácia proti brexitu

Lídri kampane za odchod Británie z EÚ vyjadrili dnes rozhorčenie nad výzvou amerického prezidenta Baracka Obamu adresovanú britským voličom, aby v júnovom referende hlasovali za zotrvanie Spojeného kráľovstva v únii. Informovala o tom agentúra AP.

"Spojené štáty vedia, ako váš mocný hlas v rámci Európy zabezpečuje, že Európa má vo svete silnú pozíciu a udržiava EÚ otvorenú, prístupnú a tesne previazanú so svojím spojencom na druhom brehu Atlantického oceánu. Preto Spojené štáty potrebujú, aby váš obrovský vplyv trval aj naďalej, a to aj v rámci Európy," napísal pre dnešné vydanie denníka Daily Telegraph americký prezident, ktorý je na dvojdňovej návšteve Británie.
      

Predseda Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) a jeden z lídrov hnutia za odchod Británie z EÚ Nigel Farage povedal, že Obama, ktorý sa dnes stretne s britským premiérom Davidom Cameronom, by mal "odpáliť".
      

Ďalší zástanca odchodu Británie z EÚ, londýnsky starosta Boris Johnson, pre denník The Sun uviedol, že Obamov postoj je "zarážajúcim príkladom zásady 'robte to, čo vám hovorím, nie to, čo robím'". Podľa Johnsona by totiž Spojené štáty o vstupe do niečoho takého, ako je EÚ, nikdy ani len neuvažovali.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.