Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. apríl 2016

Laachraoui, atentátnik z Bruselu, väznil v Sýrii francúzskych novinárov

Najim Laachraoui, jeden z dvoch samovražedných atentátnikov z bruselského letiska Zaventem, bol identifikovaný francúzskymi novinármi, ktorí boli rukojemníkmi Islamského štátu v Sýrii, ako jeden zo strážcov, ktorí och väznili v období rokov 2013 a 2014.

Džihádistu Laachraouiho, ktorý sa presne pred mesiacom, 22. marca, vyhodil do vzduchu na letisku Zaventem, štyria francúzski novinári rozpoznali ako svojho bývalého strážcu, uviedla dnes belgická televízna stanica RTBF na svojom internetovom spravodajskom serveri.
      

Francúzski novinári Didier Francois, Pierre Torres, Edouard Elias a Nicolas Hénin sa počas pôsobenia v Sýrii dostali v rokoch 2013 a 2014 do zajatia džihádistických bojovníkov. Po prepustení na slobodu tvrdili, že jeden z dvoch strážcov mal prezývku abú Idrís.
      

Héninova právnička Marie-Laure Ingoufová medzitým potvrdila, že jej klient už identifikoval abú Idrísa ako Laachraouiho, jedného z útočníkov na letisku Zaventem. Túto správu uviedli aj francúzske noviny Journal du dimanche a Le Parisien.
      

RTBF v tejto súvislosti upozornila, že ďalším zo strážcov francúzskych novinárov počas ich núteného pobytu v Sýrii bol Mehdi Nemmouche. Ide o atentátnika, ktorý 24. mája 2014 zaútočil samopalom typu kalašnikov na Židovské múzeum v Bruseli, pričom prišli o život štyri osoby.

Inzercia

Odporúčame

Ak pôjde Danko do nemocnice, zastúpi ho Bugár

Ak pôjde Danko do nemocnice, zastúpi ho Bugár

Predsedu Národnej rady SR Andreja Danka bude počas jeho prípadnej neprítomnosti zastupovať podpredseda parlamentu Béla Bugár. Danko má zdravotné ťažkosti a nie je vylúčená ani operácia. Kedy by k nej malo dôjsť, zatiaľ nie je známe.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.