Predsedom poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA sa opäť stal R. Vašečka

Predsedom poslaneckého klubu OĽaNO–NOVA sa opäť stal Richard Vašečka. Klub zároveň hlasovaním rozhodol, že podpredsedom pre personálne záležitosti sa stal Eduard Heger a podpredsedom pre legislatívne záležitosti bude Martin Fecko.

"Vážim si, že mi kolegovia prejavili dôveru a už po tretí raz si ma vybrali za predsedu poslaneckého klubu. Ďakujem im," poznamenal Vašečka. Jeho úlohou teraz bude zastupovať kolegov z poslaneckého klubu voči vedeniu parlamentu i voči poslaneckým klubom ostatných politických strán. "Organizovať, informovať, vyjednávať, ale aj budovať z poslaneckého klubu súdržný tím. I keď je to práca navyše, budem sa snažiť urobiť ju s pomocou kolegov čo najkvalitnejšie. Mojou ambíciou je, aby náš nový klub bol v parlamente opäť tým najaktívnejším v práci v prospech ľudí na Slovensku. Teda tak, ako to bolo aj v minulom volebnom období," povedal.
      

Heger chce v novej funkcii zužitkovať všetky doterajšie skúsenosti pre dobré fungovanie klubu. "Sme fenomén nezávislých ľudí, ale veľmi odhodlaných spolupracovať a pomáhať si pri rozvoji tejto krajiny. Práve tento postoj bude moju prácu robiť krásnou a jednoduchou," vyhlásil.
      

Fecko bol podpredsedom poslaneckého klubu aj v predošlom období. Tentoraz ho čakajú špecifickejšie úlohy. "Som presvedčený, že máme vynikajúci legislatívny tím, ktorého prácu mimochodom vysoko hodnotili aj poslanci z iných parlamentných strán. Verím, že legislatívne návrhy nášho hnutia nájdu pri novom zložení parlamentu väčšiu podporu, než to bolo počas predošlej jednofarebnej vlády. Smer-SD blokoval absolútne všetko bez ohľadu na kvalitu návrhu. V najlepšom prípade si zamietnutý návrh osvojili a s jemnými úpravami ho predložili o čosi neskôr," uzavrel Fecko.

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo