Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. apríl 2016

Predsedom poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA sa opäť stal R. Vašečka

Predsedom poslaneckého klubu OĽaNO–NOVA sa opäť stal Richard Vašečka. Klub zároveň hlasovaním rozhodol, že podpredsedom pre personálne záležitosti sa stal Eduard Heger a podpredsedom pre legislatívne záležitosti bude Martin Fecko.

"Vážim si, že mi kolegovia prejavili dôveru a už po tretí raz si ma vybrali za predsedu poslaneckého klubu. Ďakujem im," poznamenal Vašečka. Jeho úlohou teraz bude zastupovať kolegov z poslaneckého klubu voči vedeniu parlamentu i voči poslaneckým klubom ostatných politických strán. "Organizovať, informovať, vyjednávať, ale aj budovať z poslaneckého klubu súdržný tím. I keď je to práca navyše, budem sa snažiť urobiť ju s pomocou kolegov čo najkvalitnejšie. Mojou ambíciou je, aby náš nový klub bol v parlamente opäť tým najaktívnejším v práci v prospech ľudí na Slovensku. Teda tak, ako to bolo aj v minulom volebnom období," povedal.
      

Heger chce v novej funkcii zužitkovať všetky doterajšie skúsenosti pre dobré fungovanie klubu. "Sme fenomén nezávislých ľudí, ale veľmi odhodlaných spolupracovať a pomáhať si pri rozvoji tejto krajiny. Práve tento postoj bude moju prácu robiť krásnou a jednoduchou," vyhlásil.
      

Fecko bol podpredsedom poslaneckého klubu aj v predošlom období. Tentoraz ho čakajú špecifickejšie úlohy. "Som presvedčený, že máme vynikajúci legislatívny tím, ktorého prácu mimochodom vysoko hodnotili aj poslanci z iných parlamentných strán. Verím, že legislatívne návrhy nášho hnutia nájdu pri novom zložení parlamentu väčšiu podporu, než to bolo počas predošlej jednofarebnej vlády. Smer-SD blokoval absolútne všetko bez ohľadu na kvalitu návrhu. V najlepšom prípade si zamietnutý návrh osvojili a s jemnými úpravami ho predložili o čosi neskôr," uzavrel Fecko.

 

Inzercia

Odporúčame

Ak pôjde Danko do nemocnice, zastúpi ho Bugár

Ak pôjde Danko do nemocnice, zastúpi ho Bugár

Predsedu Národnej rady SR Andreja Danka bude počas jeho prípadnej neprítomnosti zastupovať podpredseda parlamentu Béla Bugár. Danko má zdravotné ťažkosti a nie je vylúčená ani operácia. Kedy by k nej malo dôjsť, zatiaľ nie je známe.

Tatar má problémy s ramenom, o štarte v Rusku rozhodnú testy

Tatar má problémy s ramenom, o štarte v Rusku rozhodnú testy

Pre slovenského hokejistu Tomáša Tatara sa v noci na piatok skončila klubová sezóna, keď vypadol s Detroitom v 1. kole play off NHL. Jeho štart v reprezentačnom drese na MS v Rusku je však ohrozený, keďže 25-ročného útočníka trápi zranenie ramena. Informoval o tom portál pravda.sk.

Denník Svet kresťanstva