Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. apríl 2016

Francúzska polícia simulovala pred filmovým festivalom útok teroristov v Cannes

Starosta Cannes David Lisnard povedal televízii BFMTV, že chcel posilniť pripravenosť mesta na útok a jeho riadenie v prípade krízy.

Niekoľko týždňov pred začiatkom Medzinárodného filmového festivalu v Cannes francúzska polícia vo štvrtok simulovala útok na dejisko filmového šoubiznisu v rámci série takýchto cvičení po teroristických útokoch v Bruseli z 22. marca.

Francúzska televízna stania BFMTV ukázala štyri maskové osoby s automatickými zbraňami, ako prepadli festivalový palác v Cannes, kde strieľali slepými patrónami a následne vybehli hore po schodoch.

Na záberoch bolo vidno na zemi ležať desiatky ľudí v policajných uniformách a predstaviteľov obetí v červených mikinách, pričom v popredí bolo logo festivalovej Zlatej palmy.

Starosta Cannes David Lisnard povedal televízii BFMTV, že chcel posilniť pripravenosť mesta na útok a jeho riadenie v prípade krízy. "Ako vo všetkom v živote, ak chcete byť efektívny, musíte to cvičiť," dodal.

Podobná simulácia teroristického útoku sa uskutočnila aj v meste Lille.

Inzercia

Odporúčame

 Slovenská pošta predstavila známku s Petrom Saganom

Slovenská pošta predstavila známku s Petrom Saganom

Poštovú známku "Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike 2015 – Peter Sagan" s nominálnou hodnotou 1 euro vo štvrtok uviedli do života majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan a generálny riaditeľ Slovenskej pošty, a. s., Róbert Gálik v Spojenej škole na Rosinskej ceste v Žiline, kde má sídlo aj cyklistická Akadémia Petra Sagana.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.