Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. apríl 2016

Barack Obama pricestoval na návštevu Londýna, podporí zotrvanie Británie v únii

Zapojenie sa amerického prezidenta do verejnej diskusie okolo brexitu už vyvolalo kritiku, podľa ktorej sa Obama mieša do vnútorných záležitostí Spojeného kráľovstva.

Americký prezident Barack Obama pricestoval vo štvrtok večer na trojdňovú návštevu Británie. V programe šéfa Bieleho domu počas pobytu v Londýne je okrem iného stretnutie s kráľovskou rodinou a rokovanie s premiérom Davidom Cameronom, informovala agentúra AP.

K prezidentovi Obamovi sa v Londýne pridá jeho manželka Michelle. Prezidentský pár poobeduje dnes s kráľovnou Alžbetou II., ktorá vo štvrtok oslávila svoje 90. narodeniny. Dvojica sa ďalej zúčastní večere organizovanej princom Williamom s manželkou Kate a princom Harrym v Kensingtonskom paláci.

Agentúra AP píše, že Obama by sa mal počas dnešného stretnutia s premiérom Cameronom vyjadriť proti takzvanému brexitu a podporiť zotrvanie Británie v Európskej únii, krátko pred referendom o členstve Londýna v európskom bloku. Zapojenie sa amerického prezidenta do verejnej diskusie okolo brexitu už vyvolalo kritiku, podľa ktorej sa Obama mieša do vnútorných záležitostí Spojeného kráľovstva.

Obama pricestoval do Británie priamo zo Saudskej Arábie, kde rokoval so spojencami z krajín Perzského zálivu. V nedeľu pokračuje v zahraničnom pracovnom turné návštevou Nemecka.

Inzercia

Odporúčame

 Slovenská pošta predstavila známku s Petrom Saganom

Slovenská pošta predstavila známku s Petrom Saganom

Poštovú známku "Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike 2015 – Peter Sagan" s nominálnou hodnotou 1 euro vo štvrtok uviedli do života majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan a generálny riaditeľ Slovenskej pošty, a. s., Róbert Gálik v Spojenej škole na Rosinskej ceste v Žiline, kde má sídlo aj cyklistická Akadémia Petra Sagana.

M. Draghi: Úrokové sadzby zostanú nízke dlhší čas

M. Draghi: Úrokové sadzby zostanú nízke dlhší čas

Šéf ECB Mario Draghi sa na dnešnej tlačovej konferencii bránil kritike ultra uvoľnenej menovej politiky ECB, ktorá sa ozýva z Nemecka, odvolaním sa na nezávislosť centrálnej banky. "Naším mandátom je zabezpečenie cenovej stability v celej eurozóne, nielen v Nemecku," vyhlásil. "Tento mandát je zakotvený v európskych zmluvách. Dodržujeme európske právo, sme nezávislí."

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.