Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. apríl 2016

Vojna s Hizballáhom by mala zničujúce následky pre Libanon, varoval Izrael

Zástupca náčelníka generálneho štábu izraelskej armády Golan varoval, že prípadná budúca vojna bude "oveľa drsnejšia" v porovnaní s konfliktami za posledných 20 rokov.

Ďalšia vojna medzi Izraelom a libanonským šiitským hnutím Hizballáh by mala "zničujúce" následky pre Libanon, varoval v stredu generálmajor Jair Golan, zástupca náčelníka generálneho štábu izraelskej armády.

Golan povedal, že súčasné možnosti Hizballáhu predstavujú "bezprecedentnú" hrozbu voči Izraelu.

Podľa agentúry AP Izrael odhaduje, že Hizballáh má vo svojom arzenáli vyše 100.000 rakiet a iných striel.

Golan varoval, že prípadná budúca vojna bude "oveľa drsnejšia" v porovnaní s konfliktami za posledných 20 rokov. "Nebude to malá vojna v Libanone... Bude to totálna vojna," pohrozil Golan. Podľa neho by to malo zničujúce následky aj pre civilné oblasti, kde sa militanti z Hizballáhu ukrývajú.

Izrael a Hizballáh viedli v roku 2006 mesiac dlhú vojnu. Zahynulo v nej približne 1200 Libanončanov vrátane stoviek civilistov. Izrael hlásil 160 obetí. Izraelské nálety spôsobili libanonskej infraštruktúre veľké škody. Hizballáh vystrelil na židovské štát tisíce rakiet.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.