Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. apríl 2016

Fico bude premiérom celé štyri roky, myslia si Kaliňák a Procházka

V Smere o Ficovom nástupcovi nešpekulujeme, tvrdí podpredseda vlády a strany Robert Kaliňák.

Robert Fico (Smer-SD) bude predsedom vlády celé štyri roky. Verí tomu podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) aj jeho koaličný partner Radoslav Procházka (#Sieť). Bližšie premiérov zdravotný stav nekomentujú. Zhodujú sa, že Fico sa do úradu plnohodnotne vráti.

"Predseda vlády je momentálne PN, ale vykonáva svoju funkciu aj uskutočňuje všetky potrebné rozhodnutia," povedal novinárom Kaliňák, ktorý je presvedčený, že Fico bude premiérom celé štyri roky. V Smere-SD sa podľa neho nešpekuluje o Ficovom nástupcovi. "Pre nás je najpodstatnejšie, kto je jednotka. To nám je jasné a tešíme sa, že sa premiér vráti do svojej činnosti," poznamenal.

Nepovedal, či lekári zvažujú operáciu premiéra. "Bola to otázka, ktorá súvisí so srdcovo-cievnym obehom. Teraz sa lekári snažia robiť diagnózu," opísal. Kaliňáka teší, že je Ficov stav stabilný a nezhoršuje sa. Osobne si myslí, že premiér zákrok ešte nepodstúpil. Čaká na to, čo povedia lekári koncom týždňa. "Do konca týždňa by sme sa mali dozvedieť viac aj o tom, ako rýchlo sa vráti do úplného pracovného procesu," doplnil Kaliňák.

Procházka dúfa, že sa premiér čo najskôr vráti do úradu. "Premiér je ešte tento týždeň v ošetrení. Neviem posúdiť, či je to vážne. Ale myslím si, že pán premiér sa vráti do úradu. Osobne si myslím, že pán Robert Fico bude premiérom štyri roky," povedal Procházka. Nepovedal, či by bol miesto Fica pre neho prijateľnejší Kaliňák alebo vicepremiér pre investície Peter Pellegrini (Smer-SD). 

Premiér Fico je hospitalizovaný v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) od štvrtka 14. apríla. Šéf kabinetu prišiel do ústavu sám v sprievode ochranky. Podrobil sa kardiologickým vyšetreniam a zostal na pozorovaní. Bude tam do konca týždňa. Pre zdravotné problémy zrušil tohtotýždňový oficiálny program. Programové vyhlásenie vlády za neho v Národnej rade SR predložil Pellegrini. 

Inzercia

Odporúčame

Beblavému chýbajú v programe vlády opatrenia pre strednú vrstvu

Beblavému chýbajú v programe vlády opatrenia pre strednú vrstvu

Kľúčové témy, o ktorých hovoria bežní ľudia v tomto štáte a žiadajú od vlády ich zmenu, sú podľa nezaradeného poslanca parlamentu Miroslava Beblavého dve. V prvom rade by chceli zníženie daní a odvodov a následne menšie regulačné bremeno zo strany štátu. Ani jednu z týchto kľúčových tém však podľa Beblavého Programové vyhlásenie novej vlády strán Smer-SD, SNS, Most-Híd a #Sieť nerieši.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.