Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. apríl 2016

SaS,OĽaNO-NOVA,Sme rodina nenavrhnú na neobsadené posty svojich poslancov

Poslanecké kluby Národnej rady SR SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina nenavrhnú na neobsadené posty podpredsedov parlamentných výborov svojich kandidátov. Uviedli to predsedovia klubov Natália Blahová (SaS), Richard Vašečka (OĽaNO-NOVA) a Boris Kollár (Sme rodina).

Reagovali na to, že poslancov za ĽSNS nezvolili výbory na posty podpredsedov. Naďalej podľa nich platí dohoda opozičných strán, že tri podpredsednícke miesta vo výboroch sú vyhradené pre predstaviteľov strany Kotleba - ĽSNS.
      

"Dohoda opozície spočíva teda len v rozdelení parlamentných funkcií, nie v tom, že si jednotlivých kandidátov aj navzájom bezvýhradne podporia," zdôraznili strany. Poslanci SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina hlasujú o podpredsedoch v parlamentných výboroch individuálne.
      

"Bolo a bude na individuálnom zvážení každého opozičného poslanca, ako sa k voľbe nominantov tejto strany postaví," vyhlásili. Vyjadrenia koaličných politikov, ktorí odmietli podporiť poslancov ĽSNS, vníma opozícia ako súčasť snáh skompromitovať ju "jej domnelým príklonom k extrémistom".

Inzercia

Odporúčame

Počet firiem v úpadku na Slovensku klesol medziročne takmer o tretinu

Počet firiem v úpadku na Slovensku klesol medziročne takmer o tretinu

Počas prvých troch mesiacov tohto roka bolo na Slovensku vyhlásených 67 konkurzov, v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška tak ich počet klesol o 31,63 %. Menej konkurzov bolo medziročne naposledy v prvom štvrťroku 2009, keď do tohto stavu vstúpilo 59 podnikateľských subjektov. Vyplýva to z aktuálnej analýzy spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.