Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. apríl 2016

Česko možno bude musieť vrátiť miliardu korún za názov Czechia

V prípade, že Česká republika bude ako oficiálny názov používať názov Czechia, hrozí jej, že bude musieť vrátiť viac ako miliardu korún  od Európskej únie, ktorú v minulých rokoch získala na propagáciu názvu Czech Republic agentúrou Czechtourism.

Pri príchode na rokovanie vlády to dnes povedala česká ministerka pre miestny rozvoj Karla Šlechtová.

Od premiéra Bohuslava Sobotku aj ministra zahraničných vecí Lubomíra Zaorálka bude Šlechtová požadovať vysvetlenie. Na tom, že krajina v OSN nahlási, že ako oficiálny anglický názov bude používať slovo Czechia, sa minulý týždeň dohodli na Pražskom hrade vysokí ústavní činitelia, napísal spravodajský server iDNES.cz.

 "Až z médií som sa dozvedela, že to má ísť do OSN, druhý deň som sa dozvedela, že to má ísť aj na podporu a propagáciu športových podujatí, čo je veľmi zaujímavé, pretože Czechtourism podporuje všetky športové podujatia s logom Czech Republic," povedala Šlechtová.

 "Všetky projekty za 1,1 miliardy korún boli hradené z európskych fondov. Ak niekto rozhodne o zmene názvu, ja budem po vláde požadovať všetky peniaze, ktoré ministerstvo pre miestny rozvoj a Czechtourism budú musieť vracať," vyhlásila podľa iDNES.cz česká ministerka pre miestny rozvoj.

Inzercia

Odporúčame

V Ekvádore zasiahnutom zemetrasením sa nachádza deväť Slovákov

V Ekvádore zasiahnutom zemetrasením sa nachádza deväť Slovákov

V Ekvádore, ktorý zasiahlo v sobotu silné zemetrasenie, sa podľa slovenského ministerstva zahraničných vecí nachádza deväť Slovákov. Toľko ich totiž rezort eviduje v dobrovoľnom registračnom formulári. "V deň zemetrasenia to bolo päť registrovaných občanov," priblížil TASR hovorca ministerstva Peter Stano.

Barcelona prehrala v lige tretíkrát za sebou

Barcelona prehrala v lige tretíkrát za sebou

Futbalisti FC Barcelona majú za sebou najhoršiu sériu v španielskej lige od roku 2003. V nedeľu podľahli doma Valencii 1:2 a v najvyššej súťaži tak prehrali už tretí zápas za sebou. Z uplynulých štyroch duelov majú na konte jediný bod a z jasného náskoku na čele tabuľky nezostalo nič - rovnaký počet bodov už má Atletico Madrid a Real Madrid zaostáva o jediný bod.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.