Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. apríl 2016

V Ekvádore zasiahnutom zemetrasením sa nachádza deväť Slovákov

V Ekvádore, ktorý zasiahlo v sobotu silné zemetrasenie, sa podľa slovenského ministerstva zahraničných vecí nachádza deväť Slovákov. Toľko ich totiž rezort eviduje v dobrovoľnom registračnom formulári. "V deň zemetrasenia to bolo päť registrovaných občanov," priblížil TASR hovorca ministerstva Peter Stano.

Reálne počty Slovákov v Ekvádore však podľa jeho slov môžu byť vyššie. "Keďže nie všetci, ktorí cestujú do danej destinácie, sa rozhodnú registrovať sa," vysvetlil Stano.

Rezort diplomacie doposiaľ nezaznamenal žiadne informácie o tom, že by sa slovenskí občania v Ekvádore boli ocitli v ťažkostiach spôsobených zemetrasením alebo jeho dôsledkami.

Radiožurnál Českého rozhlasu informoval, že v krajine sa nachádzajú dvaja Slováci a traja Česi. Tí tvoria skupinu fotografov, ktorá je tam s cestovnou kanceláriou Away. Nachádzajú sa však mimo oblasti, ktorú zasiahlo zemetrasenie. Skupina má momentálne putovať amazonským pralesom.

 "Podľa českých zdrojov sú slovenskí občania, ktorí boli spomínaní v súvislosti s výpravou organizovanou českou cestovnou kanceláriou, v poriadku," podotkol Stano.

V sobotu zasiahlo pobrežie Ekvádoru zemetrasenie s magnitúdou 7,8. Išlo o najsilnejšie zemetrasenie v tejto latinskoamerickej krajine za posledné desaťročia. Vyžiadalo si najmenej 272 mŕtvych a takmer 2600 zranených.

Podľa americkej geologickej služby USGS sa epicentrum otrasov nachádzalo 27 kilometrov juhovýchodne od mesta Muisne, v riedko obývanej oblasti rybárskych prístavov, obľúbenej najmä medzi zahraničnými turistami.

Inzercia

Odporúčame

Barcelona prehrala v lige tretíkrát za sebou

Barcelona prehrala v lige tretíkrát za sebou

Futbalisti FC Barcelona majú za sebou najhoršiu sériu v španielskej lige od roku 2003. V nedeľu podľahli doma Valencii 1:2 a v najvyššej súťaži tak prehrali už tretí zápas za sebou. Z uplynulých štyroch duelov majú na konte jediný bod a z jasného náskoku na čele tabuľky nezostalo nič - rovnaký počet bodov už má Atletico Madrid a Real Madrid zaostáva o jediný bod.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.