Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. apríl 2016

GM zvoláva viac než milión áut pre problémy s bezpečnostnými pásmi

General Motors zvoláva globálne viac než milión vozidiel Chevrolet Silverado a GMC Sierra pre problémy s bezpečnostnými pásmi. Informovala o tom agentúra AP.

Zvolávacia akcia sa týka modelových ročníkov 2014 a 2015, väčšinu z vozidiel predali v USA, Kanade, Latinskej Amerike a na Blízkom východe.

Dôvodom je oceľový kábel, ktorým sa bezpečnostný pás upevňuje ku karosérii. Kábel sa ohýba a po čase sa môže opotrebovať a oddeliť. Bezpečnostný pás sa tak môže uvoľniť a pri nehode nesplní svoju funkciu. GM nemá informácie o nehodách či zraneniach a podľa hovorcu problém nastáva najmä u firemných vozidlách, kde vodiči často vystupujú a nastupujú.

Hoci ide o rozsiahlu zvolávaciu akciu, GM predpokladá, že náklady pokryje z bežných rezerv. Automobilka informovala predajcov, aby dotknuté vozidlá nepredávali, kým problém s káblami neopravia. Existujúcim majiteľom servisy nainštalujú na predpínač bezpečnostných pásov špeciálnu svorku, prípadne celý predpínač vymenia.
 

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.