Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. apríl 2016

Nemeckí piloti sa podľa nového zákona podrobia testom na drogy a alkohol

Nemecký parlament na dnešnom zasadnutí prijal zákon zavádzajúci povinné drogové a alkoholové testy pilotov leteckých spoločností. Podľa agentúry DPA ide o reakciu na vlaňajšiu haváriu lietadla spoločnosti Germanwings vo francúzskych Alpách.

"Experti po celom svete sa zhodujú na pozitívnych dôsledkoch takýchto kontrol v posilňovaní bezpečnosti a ochrany zdravia v leteckom priemysle," uviedol v prejave v nemeckom parlamente minister dopravy Alexander Dobrindt.

V súlade s nariadeniami vyplývajúcimi z prijatého zákona sa nemeckí piloti podrobia testom, ktoré určia, či nie sú pod vplyvom "liekov, alkoholu alebo iných psychotropných látok". Testom sa budú podrobovať buď pred nástupom do kokpitu alebo na základe náhodného výberu.

Airbus A320 nízkonákladovej spoločnosti Germanwings, smerujúci z Barcelony do Düsseldorfu, havaroval vlani 24. marca po tom, ako sa druhý pilot Andreas Lubitz zamkol sám v kokpite a lietadlo následne naviedol do masívu francúzskych Álp. Haváriu neprežil nikto zo 150 osôb na palube.

Lubitz dlhodobo trpel depresiami a samovražednými sklonmi a obával sa straty zraku, konštatovali francúzski vyšetrovatelia.

Inzercia

Odporúčame

Takmer 80 percent ľudí by volilo rovnakú stranu ako v marci

Takmer 80 percent ľudí by volilo rovnakú stranu ako v marci

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom apríla, 78,7 percenta ľudí by volilo tú istú stranu ako v marcových voľbách. Inú stranu by si vybralo 18,43 percenta a 2,87 percenta nevie, koho by volilo. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorú mesiac po voľbách realizovala agentúra AKO na vzorke 1000 respondentov.

SaS: Kauza piešťanského CT sa zmenila na tragikomédiu

SaS: Kauza piešťanského CT sa zmenila na tragikomédiu

Rozhodnutie Generálnej prokuratúry o zrušení všetkých obvinení v kauze piešťanského CT nie je podľa strany SaS konaním v súlade s ochranou práv a zákonných záujmov občanov, ale skôr ochranou tunelovania a nezákonnosti. Podľa liberálov sa závažná kauza mení na tragikomédiu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.