Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. apríl 2016

Takmer 80 percent ľudí by volilo rovnakú stranu ako v marci

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom apríla, 78,7 percenta ľudí by volilo tú istú stranu ako v marcových voľbách. Inú stranu by si vybralo 18,43 percenta a 2,87 percenta nevie, koho by volilo. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorú mesiac po voľbách realizovala agentúra AKO na vzorke 1000 respondentov.

Agentúra sa pýtala, či by ľudia volili teraz rovnakú stranu, akú pred mesiacom vo voľbách, a tiež, ktorú stranu alebo hnutie by volili teraz, ak nie pôvodnú. Názvy strán boli uvádzané v náhodnom poradí.

Z odpovedí vyplýva, že stranu Kotleba - ĽSNS by volilo 93,8 percenta ľudí z tých, ktorí ju volili aj predtým. Pri Smere-SD by zostalo 91,1 percenta opýtaných, za SMK by hlasovalo 90,6 percenta pôvodných voličov. SNS by si opäť vybralo 88 percent jej voličov, SaS 86,6 percenta, Most-Híd 84,3 percenta doterajších voličov.

Pri KDH by zostalo 81,1 percenta jeho voličov, pri hnutí Sme rodina - Boris Kollár 72 percent. Hnutie OĽaNO-NOVA by si opäť vybralo 64,4 percenta ľudí, ktorí ho volili aj predtým, a Sieť by volilo opäť 30 percent pôvodných voličov. 

Prieskum hovorí aj o tom, koho by si vybrali voliči, ak by nevolili svoju pôvodnú stranu, ale inú. K SNS by odchádzali voliči Smeru-SD, SaS, Kotleba - ĽSNS a Sme rodina - Boris Kollár. Od tohto hnutia by voliči odchádzali aj k SaS a ĽSNS. SaS by si vybrali niektorí pôvodní voliči OĽaNO-NOVA, Mosta-Híd, Siete a KDH. Voliči Siete by išli aj k OĽaNO-NOVA, KDH, Smeru-SD a Sme rodina - Boris Kollár. Viacerí respondenti boli nerozhodnutí a niektorí by voliť už nešli.

Inzercia

Odporúčame

SaS: Kauza piešťanského CT sa zmenila na tragikomédiu

SaS: Kauza piešťanského CT sa zmenila na tragikomédiu

Rozhodnutie Generálnej prokuratúry o zrušení všetkých obvinení v kauze piešťanského CT nie je podľa strany SaS konaním v súlade s ochranou práv a zákonných záujmov občanov, ale skôr ochranou tunelovania a nezákonnosti. Podľa liberálov sa závažná kauza mení na tragikomédiu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.