Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. apríl 2016

Tesco sa vrátilo k zisku, po 3 rokoch vzrástli i tržby

Pod vedením Davida Lewisa, ktorý do pozície výkonného riaditeľa nastúpil v roku 2014, pracoval reťazec na programe, ktorý mal zastaviť pokles tržieb a podielu na kľúčovom britskom trhu. Lewis presadil kroky na zníženie nákladov, predal vedľajšie aktíva a zjednodušil obchodné prevádzky. Výsledkom je návrat k ročnému zisku a rast tržieb za 4. kvartál takmer o 1 %.

Britská maloobchodná sieť sa v minulom roku vrátila do zisku a navyše, prvýkrát za tri roky zaznamenala rast kvartálnych tržieb. Informovali o tom portály BBC a MarketWatch.

Za obchodný rok 2015/2016, ktorý sa skončil 27. februára, zaznamenal maloobchodný reťazec zisk pred zdanením na úrovni 162 miliónov libier (202,91 milióna eur). Na porovnanie, v predchádzajúcom obchodnom roku evidoval stratu 6,33 miliardy libier. To bol najhorší výsledok v histórii britskej spoločnosti.

Prevádzkový zisk bez započítania jednorazových položiek, čo je ukazovateľ pozorne sledovaný investormi, mierne vzrástol na 944 miliónov libier. Firma tak prekonala očakávania analytikov, ktorí počítali s nižším ziskom, no v súlade s odhadmi samotnej siete, ktorá počítala s prevádzkovým ziskom na úrovni od 940 miliónov až 950 miliónov libier.

Ďalším pozitívom pre britskú sieť je výsledok v oblasti tržieb na domácom trhu za ostatný kvartál. Ako firma uviedla, tržby z britských obchodov otvorených viac než rok zaznamenali za 4. štvrťrok 2015/2016 rast o 0,9 %, zatiaľ čo v predchádzajúcom kvartáli klesli o 1,5 %. Bol to prvý kvartálny rast porovnateľných tržieb za tri roky.

Napriek pokroku Lewis varoval, že trh aj naďalej zostáva "komplikovaný a neistý" a investície do cien, s cieľom udržať si konkurencieschopnosť, budú ziskovosť spoločnosti obmedzovať. Tento vývoj očakáva najmä v 1. polroku.

Inzercia

Odporúčame

Daňová kobra odhalila prípad nelegálnych odpočtov DPH za 3 mil. eur

Daňová kobra odhalila prípad nelegálnych odpočtov DPH za 3 mil. eur

Komodity, s ktorými firmy obchodovali, sú podľa šéfa daniarov nepodstatné, pretože ich obchody boli fiktívne. Obchody sa snažili vykonštruovať na komoditách ako diamanty či reklamné služby. Neoprávnená činnosť firiem podľa neho začala v apríli 2012 a pokračovala až do súčasnosti, teda až do odhalenia.

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.