Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. apríl 2023, 10:56

Prezidentka o Matovičovej odmene za voľby

Takéto nápady majú byť najskôr päťkrát zvážené, až potom vyslovené

Takéto nápady majú byť najskôr päťkrát zvážené, až potom vyslovené

Foto: TASR/Martin Baumann

Zuzana Čaputová si nevie predstaviť, že by návrh podpísala.

Prezidentka Zuzana Čaputová si nevie predstaviť, že by podpísala prípadný zákon týkajúci sa 500-eurovej odmeny za účasť vo voľbách.

Zdôraznila, že financie aktuálne na Slovensku chýbajú vo viacerých oblastiach a je potrebné starostlivo zvážiť ich cielené poskytovanie. Vyplýva to z jej piatkového (31. 3.) vyjadrenia pre médiá v Trebišove.

„Takéto nápady, ktoré majú obrovský dosah na verejné financie, majú byť najskôr päťkrát zvážené, až potom vyslovené,“ poznamenala hlava štátu.

Podotkla, že napríklad na východe Slovenska chýbajú financie okrem iného na dobudovanie potrebných lôžok v nemocniciach pre deti a niekto sníva o miliardách eur na projekt, ktorý by mohol byť aj právne sporný.

Národná rada počas týždňa odmietla novelu z dielne lídra OĽaNO Igora Matoviča, ktorá obsahovala odmenu za účasť vo voľbách. Matovič však pred hlasovaním návrh opätovne predložil do parlamentu.

Navyše vyhlásil, že jeho hnutie vstúpi po septembrových parlamentných voľbách len do takej vládnej koalície, ktorá sa zaviaže vyplatiť odmenu 500 eur každému, kto by sa na týchto voľbách zúčastnil.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 24 minútami

Železničná doprava v okrese Rimavská Sobota je po utorňajšej nehode osobného vlaku naďalej prerušená. Prevrátený vozeň budú odstraňovať pomocou žeriavu. Po vykoľajení vlaku záchranári ošetrili päť ľudí. (tasr)

pred 32 minútami

Výrobcovia potravín pripúšťajú možnosť, že v budúcnosti budú aj zlacňovať. „Priestor na znižovanie cien v budúcom roku vidím, pretože energie robia naozaj veľa,“ hovorí Rastislav Volek, ktorému patrí mliekareň Syrex v Zázrivej. Ak sa im podarí zazmluvniť v budúcom roku lacnejšie energie, je pravdepodobné, že ceny ich výrobkov klesnú. „Ale nemôže sa to vrátiť na pôvodné hodnoty, ani ceny energií sa nevracajú,“ dodáva.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.