Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. marec 2023, 15:38

Ak sa neschváli reforma, školstvu hrozí prepadnutie miliónov eur, upozorňuje KDH

Kresťanskí demokrati žiadajú poslancov, aby odhodili svoje stranícke tričká a neblokovali školskú reformu.

V prípade neschválenia reformy hrozí slovenskému školstvu prepadnutie stoviek miliónov z plánu obnovy. Upozornilo na to mimoparlamentné KDH. Kresťanskí demokrati žiadajú poslancov, aby odhodili svoje stranícke tričká a neblokovali reformu školstva. TASR o tom informovala hovorkyňa hnutia Lenka Halamová.

„Ak sa poslanci nedohodnú, hrozí prepadnutie stoviek miliónov určených pre už aj tak enormne podvyživené školstvo. Svojimi požiadavkami ohrozujú celý proces reformy a čerpania prostriedkov z plánu obnovy a odolnosti, predovšetkým poslanci SAS,“ upozornil člen Predsedníctva KDH a expert na školstvo Martin Šmilňák.

Dodal, že do slovenského školstva putujú financie na úrovni 4,6 percenta HDP, čo je hlboko pod priemerom EÚ.

Europoslankyňa Miriam Lexmann upriamuje pozornosť na výrazné zaostávanie slovenského systému vzdelávania. „Slovenské školstvo zaostáva aj v oblasti nadobúdania nových zručností, tiež v digitálnej transformácii a technológii etickej umelej inteligencie. Z dlhodobého hľadiska to môže tvoriť veľký problém pre ľudí pri nástupe na trh práce,“ podotkla.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami
pred 10 hodinami

Novak Djokovič postúpil do semifinále Roland Garros. V pozícii nasadenej trojky zdolal vo štvrťfinále na parížskej antuke Rusa Karena Chačanova 4:6, 7:6, 6:2, 6:4. V semifinále narazí na víťaza zápasu medzi najvyššie nasadeným Carlosom Alcarazom zo Španielska a Stefanosom Tsitsipasom z Grécka. (tasr)

pred 11 hodinami

Fínsko vyhostí deväť ruských diplomatov z veľvyslanectva v Helsinkách, ktorých podozrieva z práce pre ruské tajné služby. Oznámila to kancelária fínskeho prezidenta Sauliho Niinista. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.