Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. apríl 2016

Otvorili výstavu keramických obrazov kresťanského umelca Ľuba Michalka

Výstavu keramických obrazov mladého kresťanského umelca z Bratislavy Ľuba Michalka sprístupnili v týchto dňoch v Galérii F7 na Františkánskom námestí.

Výstava s názvom "Vypálená modlitba - keramické obrazy" prezentuje najnovšiu tvorbu tohto autora, jeho keramické obrazy a mozaiky, pre ktoré si vytvoril vlastné kreatívne postupy a experimentálne technológie. Kurátorom výstavy je František Balun.
      

Námety tvorby autora sú úzko späté s jeho vnútorným prežívaním živej viery a jeho dielo sa tak stáva pre diváka nielen nositeľom estetických kvalít, ale aj duchovným posolstvom.
      

Záujemcovia si výstavu môžu pozrieť do 29. apríla. Prístupná je denne okrem pondelka od 15.00 do 19.00 h.
      

Ľubo Michalko je vnukom významného gréckokatolíckeho kňaza Jána Murína. Študoval keramiku na Vysokej škole výtvarných umení (VŠVU) a produktový dizajn na Fakulte architektúry Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave. Po skončení štúdií začal hľadať vlastnú cestu tvorby a venoval sa návrhom a realizácii interiérov, webdizajnu, grafickému dizajnu a produktovému dizajnu. V rokoch 2009 až 2014 vyučoval na súkromnej škole dizajnu v Bratislave predmet produktový a interiérový dizajn.
      

V súčasnosti Ľ. Michalko pôsobí na voľnej nohe a venuje sa tvorbe originálnych keramických obrazov a kreatívneho grafického dizajnu. V jeho tvorbe dominuje sakrálna tematika. Spolu s manželkou Teréziou začal tvoriť aj originálne porcelánové šperky. Vytvoril aj dizajnový návrh pre internetovú stránku Bratislavskej gréckokatolíckej eparchie.
      

Jeho snaha pozdvihnúť súčasné kresťanské umenie ho priviedla k naštartovaniu projektu KRESTum - Portál kresťanského výtvarného umenia, www.krestum.sk. Je určený pre všetkých profesionálnych výtvarníkov, ktorých tvorba odráža kresťanské hodnoty.
      

Mgr.art. Ľubo Michalko v súčasnosti žije a tvorí v Kvetoslavove neďaleko Bratislavy. Je členom Združenia keramikov Slovenska - Slovenskej výtvarnej únie, Cechu slovenských keramikárov a členom Rady Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pre vedu, vzdelanie a kultúru v sekcii výtvarného umenia.
      

Informácie poskytol hovorca Bratislavskej gréckokatolíckej eparchie Stanislav Gábor.

 

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.