Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. marec 2023, 22:10

Vojna

Ukrajinci avizovali odchod Rusov z Novej Kachovky, neskôr informáciu stornovali

Predchádzajúce oznámenie bolo „výsledkom nesprávneho použitia dostupných údajov“, uviedol ukrajinský generálny štáb.

Generálny štáb ukrajinskej armády vo štvrtok večer stornoval informáciu, že ruské jednotky opustili mesto Nova Kachovka v Chersonskej oblasti na ľavom brehu rieky Dneper. Informuje o tom TASR, čerpajúc zo správy britského denníka The Guardian.

Ukrajinský generálny štáb uviedol, že predchádzajúce oznámenie bolo „výsledkom nesprávneho použitia dostupných údajov“. Presnejšie vysvetlenie nepodal.

„K 22. marcu všetky jednotky okupačnej armády, ktoré boli nasadené v meste Nova Kachovka v Chersonskej oblasti, z mesta odišli,“ vyhlásil predtým ukrajinský generálny štáb. Dodal, že ruskí vojaci pri odchode okradli miestnych obyvateľov o spotrebiče, oblečenie, cennosti či mobilné telefóny.

Ruské okupačné orgány informácie o stiahnutí sa ruských jednotiek z Novej Kachovky krátko nato popreli.

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

Priemerná nominálna mesačná mzda na Slovensku v 1. štvrťroku tohto roka dosiahla 1327 eur, medziročne sa tak zvýšila o 9,5 percenta alebo 115 eur. Napriek tomu však rast platov nestačil pokryť vysokú infláciu a reálne tak medziročne klesli o 4,9 percenta. (tasr)

pred hodinou

Americké stíhačky v nedeľu vzlietli k malému lietadlu, ktoré narušilo vzdušný priestor nad Washingtonom. Stroj neskôr havaroval v štáte Virginia. Predstaviteľ amerických úradov uviedol, že havária Cessny nebola spôsobená stíhačkami. (tasr)

pred 3 hodinami

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič oznámil koniec svojej futbalovej kariéry. Legendárny útočník je známy kontroverznými vyjadreniami, ale aj vtipnými komentármi. Fanúšikov pobavil aj pri svojej rozlúčke: „Dnes ráno som sa zobudil a pršalo. Pomyslel som si, že aj Boh plače.“ (tasr)

pred 3 hodinami

Počasie: Prevažne veľká, na východe lokálne zmenšená oblačnosť. Ojedinele, na západe miestami, dážď, prehánky alebo búrky. Denná teplota 23 až 28, na krajnom západe, v Žilinskom kraji a pod Tatrami 18 až 23 stupňov. Slabý premenlivý vietor, pri búrkach zosilnie. (shmú)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.