Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. marec 2023, 19:38

Poslanci v závere rokovania diskutovali o príspevku pri narodení dieťaťa

Zvýšiť sa má pri narodení štvrtého dieťaťa na plnú sumu 829,86 eura.

Poslanci v závere 7. rokovacieho dňa 88. schôdze diskutovali o návrhu novely zákona o príspevku pri narodení dieťaťa skupiny poslancov hnutia OĽaNO. Má sa ním zvýšiť príspevok pri narodení štvrtého dieťaťa na plnú sumu 829,86 eura.

Poslanci v rozprave predložili viaceré pozmeňujúce návrhy. Na príspevok by mohol vzniknúť nárok aj pri zverení dieťaťa do náhradnej starostlivosti. Chceli by tiež doplniť zákon o sociálnych službách, ktorý sa v súčasnosti vzťahuje na tehotné ženy len čiastočne. Navrhujú preto zaviesť pravidlo, podľa ktorého budú môcť zariadenie núdzového bývania využívať aj tehotné matky, a to po dobu tehotenstva a troch rokov od pôrodu, ak sa o dieťa osobne starajú.

V piatok budú poslanci pokračovať ďalšími neprerokovanými bodmi. Hlasovať však podľa dohody nebudú, najbližšie hlasovanie ich čaká v utorok dopoludnia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Americké stíhačky v nedeľu vzlietli k malému lietadlu, ktoré narušilo vzdušný priestor nad Washingtonom. Stroj neskôr havaroval v štáte Virginia. Predstaviteľ amerických úradov uviedol, že havária Cessny nebola spôsobená stíhačkami. (tasr)

pred 2 hodinami

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič oznámil koniec svojej futbalovej kariéry. Legendárny útočník je známy kontroverznými vyjadreniami, ale aj vtipnými komentármi. Fanúšikov pobavil aj pri svojej rozlúčke: „Dnes ráno som sa zobudil a pršalo. Pomyslel som si, že aj Boh plače.“ (tasr)

pred 3 hodinami

Počasie: Prevažne veľká, na východe lokálne zmenšená oblačnosť. Ojedinele, na západe miestami, dážď, prehánky alebo búrky. Denná teplota 23 až 28, na krajnom západe, v Žilinskom kraji a pod Tatrami 18 až 23 stupňov. Slabý premenlivý vietor, pri búrkach zosilnie. (shmú)

pred 13 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.