Zábava na pokračovanie

Programová vyprázdnenosť Smeru–sociálnej demokracie je asi nekonečnou témou. Posledný týždeň bol z tohto pohľadu naozaj veľmi zaujímavý. A vcelku aj prospešný. Ak človek totiž pozorne sledoval médiá zistil toho naozaj dosť a pomerne slušne sa aj zabavil. Odhliadnuc od zbytočných emócií, ktoré opäť raz prezentovala súčasná koalícia na čele s premiérom, sme zistili, že Smer-SD nemá naozaj čo povedať. To, že sme to vedeli predtým nám síce nepomôže, ale ostáva dúfať, že to konečne uvidia aj jeho potenciálni voliči.

Snem Smeru – sociálnej demokracie, ktorý prijal dokument s bombastickým názvom Návrat k ľudskej dôstojnosti, bol nádhernou demonštráciou nekompetentnosti celej našej sociálno-demokratickej sféry. Všetky tézy, ktoré tam padli sú len prázdnym mlátením slamy. Len tak na ilustráciu sa oplatí pozrieť na jednu kontradikciu v rámci úprav, ktoré nás majú nasmerovať k sociálne-trhovej ekonomike. Tou je nezmyselnosť zníženej 15 % dane z príjmu pre osoby so zárobkom nižším ako 110 000 Sk, keď hneď za tým nasleduje návrh na zvýšenie minimálnej mzdy na 60 % priemernej mzdy v hospodárstve. Čo to v praxi znamená? Asi toľko, že tú zníženú sadzbu si nebude mať kto uplatniť. Počítali a prepočítali sa. A to chcú riadiť štát.

Žiaľ, tých bludov padlo na sneme viac. A nielen na sneme, ale aj po ňom. Počúvať podpredsedu Dušana Čaploviča je naozaj zážitok. Nebezpečné to však začína byť v momente, keď má počúvajúci slabšie srdce. Vyjadrenia typu ako „vo Francúzsku a Nemecku nemajú v štátnych podnikoch problémy, lebo tam neexistujú politické nominácie“, musia byť aj na komunistu veľa. Pánovi poslancovi stačí odporučiť len jedno – presťahovať sa do Číny. A aj tá je pre neho možno príliš pravicová, veď za vysoké školy sa tam platí. Neprijateľné! Treba to všetko progresívne zdaniť, nech šikovnejší platia a my, rozumej sociálni inžinieri, budeme rozhodovať komu a koľko prerozdeliť.

A toto nie je všetko. Všetkým, ktorí majú dobrý žalúdok odporúčam jeden link www.inst-asa.sk. Buď sa usmejete k smrti alebo Vás prejde chuť do akéhokoľvek jedla. Citujem zo stránky (sekcia O nás, úvodná veta): „ ASA je nezávislým výskumným, vzdelávacím a vydavateľským inštitútom, založeným v roku 2004.“ Pozrime sa na zloženie vedenia. Dvaja zo štyroch jeho členov sú zároveň poslancami NR SR za stranu Smer-SD (Boris Zala, Miroslav Číž), jeden tieňovým ministrom verejnej správy strany Smer-SD a posledný asistencom poslanca NR SR Miroslava Číža, nominanta „veď už viete koho“. Tomuto ja hovorím nezávislosť. Gratulujem páni! Myslím, že sa Vám darí nemožné. Zdiskreditovať aj posledné pozostatky sociálnej-demokracie, či ľavicovej politiky. Práci česť!

Michal Mertinyák

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo