Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. marec 2023, 13:11

Putin podľa Scholza nečakal, že EÚ bude Ukrajinu dlhodobo podporovať

„Sme pripravení podporovať Ukrajinu tak dlho, ako bude potrebné," povedal nemecký spolkový kancelár počas samitu EÚ.

Nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz vyjadril odhodlanie aj naďalej podporovať Ukrajinu a pokračovať v úsilí zabezpečiť vývoz obilia z tejto krajiny. TASR informuje na základe jeho vyjadrenia pred začiatkom summitu EÚ v Bruseli.

Členské krajiny EÚ sa počas rokovaní budú usilovať zmierniť následky ruskej invázie na Ukrajine na potravinovú neistotu, hlad a rastúcu ceny vo svete.

"Je preto dôležité vyvíjať úsilie, aby export obilnín z Ukrajiny mohol aj naďalej pokračovať," povedal. Mier je podľa neho možné dosiahnuť len jedným spôsobom a tým je stiahnutie ruských síl z Ukrajiny.

Ruský prezident Vladimir Putin podľa Scholza neočakával, že EÚ bude konať spoločne a solidárne a dlhodobo poskytovať Ukrajine podporu. "Sme pripravení podporovať Ukrajinu tak dlho, ako bude potrebné," povedal.

O vojne na Ukrajine budú v Bruseli predstavitelia krajín EÚ rokovať aj s generálnym tajomníkom OSN Antónion Guterresom a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Ten sa pripojí prostredníctvom videokonferencie a vyjadrí sa k situácii vo svojej krajine.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 30 minútami

Čo si treba prečítať na Postoji:

  • Eva Čobejová spomína na dvoch zosnulých umelcov Daniela Heribana a Milku Zimkovú.

  • Jakub Lipták reaguje na Martina M. Šimečku, ktorý adresoval konzervatívcom dva texty, z ktorých vyplýva, že im vôbec nerozumie.

  • Jozef Majchrák sa v komentári zamýšľa nad scenárom, že šancu zostaviť vládu dostanú progresívci.

  • Zuzana Hanusová píše o daroch pre triednu učiteľku, z ktorých sa stala súťaž o prestížny darček.

  • Kristína Votrubová vysvetľuje dianie v Španielsku, kde narastá dopyt po pravici.

pred 11 hodinami

Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na MS do 20 rokov v Argentíne. V osemfinále nestačili na Kolumbiu 1:5, keď favorit zaznamenal tri góly krátko po začiatku druhého polčasu. (tasr)

pred 11 hodinami

Pre potenciálnych voličov KDH je najkritickejšou otázkou, ako sa hnutie postaví k možnej povolebnej spolupráci s Hlasom a s PS. Formulácia odpovede je pre vedenie Milana Majerského výzvou už teraz. Voliči chcú vedieť, ako sa ich strana zachová. Hnutie by si v tejto veci malo premyslieť ucelenú komunikačnú stratégiu, lebo najhoršie sú rôzne náhodné a nekoordinované odpovede jeho jednotlivých predstaviteľov, podľa toho, čo im práve zíde na um. Aké sú teda možnosti KDH? Píše Lukáš Krivošík.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.