Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. marec 2023, 12:22

Prieskum

Ukrajinu podporujú najviac Poliaci a Estónci

Vyše polovica Poliakov (52 percent), 66 percent Estóncov a 44 percent Britov si myslí, že Ukrajina by mala pokračovať v boji aj vtedy, keby to znamenalo dlhodobú vojnu a vyšší počet obetí. 

Poliaci a Estónci sú najväčšími podporovateľmi Ukrajiny v jej boji proti Rusku, vyplýva z prieskumu verejnej mienky, ktorý urobila expertná skupina Európska rada pre zahraničné vzťahy (ECFR). Informoval o tom vo štvrtok portál Wyborcza.pl a následne tlačová agentúra PAP.

ECFR urobila prieskum v januári 2023 v desiatich európskych krajinách – v Británii, Dánsku, Estónsku, Francúzsku, Nemecku, Poľsku, Portugalsku, Rumunsku, Španielsku a Taliansku.

Vyše polovica Poliakov (52 percent), 66 percent Estóncov a 44 percent Britov si myslí, že Ukrajina by mala pokračovať v boji aj vtedy, keby to znamenalo dlhodobú vojnu a vyšší počet obetí. Takýto názor mala vo zvyšku krajín, kde prieskum prebehol, v priemere jedna tretina opýtaných.

Prieskum podľa ECFR ukázal, že trhliny v západnej koalícii spojencov Ukrajiny sú po 12 mesiacoch vojny skôr menšie než väčšie a Európania sú prekvapujúco jednotní v odhodlaní podporovať nezávislosť Kyjeva a Ukrajiny.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na MS do 20 rokov v Argentíne. V osemfinále nestačili na Kolumbiu 1:5, keď favorit zaznamenal tri góly krátko po začiatku druhého polčasu. (tasr)

pred 10 hodinami

Pre potenciálnych voličov KDH je najkritickejšou otázkou, ako sa hnutie postaví k možnej povolebnej spolupráci s Hlasom a s PS. Formulácia odpovede je pre vedenie Milana Majerského výzvou už teraz. Voliči chcú vedieť, ako sa ich strana zachová. Hnutie by si v tejto veci malo premyslieť ucelenú komunikačnú stratégiu, lebo najhoršie sú rôzne náhodné a nekoordinované odpovede jeho jednotlivých predstaviteľov, podľa toho, čo im práve zíde na um. Aké sú teda možnosti KDH? Píše Lukáš Krivošík.

pred 11 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.