Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. apríl 2016

NAKA počas rozsiahlej policajnej akcie zadržala asi 30 ľudí

Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes počas razie v Bratislave a na západnom Slovensku zadržala asi 30 ľudí podozrivých z ekonomickej trestnej činnosti. Do daňových podvodov by mal byť zapojený aj Peter P., ktorý je pravdepodobne mimo Slovenska. Informoval o tom web Topky.sk.

Policajti ráno nabehli do bytových a nebytových priestorov vo viacerých mestách a prehľadávali sklady, listinné doklady, účtovné záznamy či počítače. Kukláči prišli napríklad do firiem sídliacich na Starej Vajnorskej v Bratislave i do priestorov televízie INTV, ktorá má onedlho spustiť vysielanie. Akcia však podľa webu nemala byť zameraná proti televízii. Policajti hľadali ľudí, "ktorí sú medzi sebou prepojení a ktorí môžu s televíziou nejakým spôsobom súvisieť".
      

Polícia vyšetruje zločin daňového podvodu a zločin skrátenia dane a poistného. Príkaz na domovú prehliadku vydal súd. "NAKA dokumentuje závažnú daňovú trestnú činnosť, ktorá mala byť páchaná organizovanou skupinou," potvrdil webu hovorca policajného prezídia Martin Wäld.
      

Peter P. je podľa portálu konateľom vo viac ako 10 firmách, ktoré sídlia v Bratislave. V súvislosti s ním zasahujú kriminalisti v obci Hubice v Dunajskostredskom okrese. Razia prebehla aj v bratislavskej reštaurácii Galileo, ktorej je tiež konateľom.

 

Inzercia

Odporúčame

 Nitra a B. Bystrica o premiérový titul s vyrovnanou bilanciou

Nitra a B. Bystrica o premiérový titul s vyrovnanou bilanciou

Hokejisti HK Nitra a HC'05 Banská Bystrica narazia v histórii extraligovej play off na seba už štvrtýkrát, pričom tento raz premiérovo vo finále. Pre oba kluby to bude v poradí druhý boj o titul. Nitrania neuspeli vo finále v sezóne 2013/2014 proti Košiciam, "barani" prehrali vlani s rovnakým súperom.

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.