Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. marec 2023, 15:38

Greta Thunbergová dostane čestný doktorát z teológie

Greta Thunbergová dostane čestný doktorát z teológie

Foto: Flickr

Činnosť aktivistky súvisí s predmetom výskumu teológie, hovorí o rozhodnutí Helsinskej univerzity jeden z profesorov.

Helsinská univerzita oznámila, že klimatická aktivistka Greta Thunbergová dostane čestný doktorát z teológie, informuje portál ABC News.

Univerzita oznámila, že titul „doctor honoris causa“ dostane tridsať ľudí z celého sveta. Čestný doktorát z filozofie dostane napríklad Sauli Niinistö, fínsky prezident.

Tuomas Heikkilä, profesor cirkevných dejín na Helsinskej univerzite, pre fínsky portál Helsingin Sanomat uviedol, že Thunbergová titul dostane, pretože jej aktivity úzko súvisia s náboženstvom.

„Teologická fakulta študuje kľúčové otázky ľudstva. Najväčšie obavy a nádeje. Najväčšie hrozby súčasnosti – ako sú klimatické zmeny, strata prírody a vojny – sú človekom spôsobené problémy, ktoré sa snažia riešiť ovplyvňovaním symptómov. Ale základná otázka je, prečo je človek taký hlúpy?“ uviedol profesor.

Aktivistka nadobudne čestný doktorát v júni. V minulosti toto ocenenie už získala od belgickej univerzity v Mons a v roku 2019 ju časopis Time vyhlásil za „osobnosť roka“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 24 minútami

Čo si treba prečítať na Postoji:

  • Eva Čobejová spomína na dvoch zosnulých umelcov Daniela Heribana a Milku Zimkovú.

  • Jakub Lipták reaguje na Martina M. Šimečku, ktorý adresoval konzervatívcom dva texty, z ktorých vyplýva, že im vôbec nerozumie.

  • Jozef Majchrák sa v komentári zamýšľa nad scenárom, že šancu zostaviť vládu dostanú progresívci.

  • Zuzana Hanusová píše o daroch pre triednu učiteľku, z ktorých sa stala súťaž o prestížny darček.

  • Kristína Votrubová vysvetľuje dianie v Španielsku, kde narastá dopyt po pravici.

pred 11 hodinami

Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na MS do 20 rokov v Argentíne. V osemfinále nestačili na Kolumbiu 1:5, keď favorit zaznamenal tri góly krátko po začiatku druhého polčasu. (tasr)

pred 11 hodinami

Pre potenciálnych voličov KDH je najkritickejšou otázkou, ako sa hnutie postaví k možnej povolebnej spolupráci s Hlasom a s PS. Formulácia odpovede je pre vedenie Milana Majerského výzvou už teraz. Voliči chcú vedieť, ako sa ich strana zachová. Hnutie by si v tejto veci malo premyslieť ucelenú komunikačnú stratégiu, lebo najhoršie sú rôzne náhodné a nekoordinované odpovede jeho jednotlivých predstaviteľov, podľa toho, čo im práve zíde na um. Aké sú teda možnosti KDH? Píše Lukáš Krivošík.

pred 12 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.