Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. marec 2023, 12:05

Maroš Žilinka nezrušil obvinenie operatívcom z NAKA

Branislava Dunčka a Róberta Magulu stíhajú pre zneužitie právomoci verejného činiteľa. Podľa súdu na to nie je dôvod. Generálny prokurátor však nevyhovel ich žiadosti o zrušenie obvinenia cez paragraf 363.

Generálna prokuratúra včera nevyhovela policajtom z NAKA a nezrušila ich obvinenie podľa paragrafu 363. V ten istý deň na základe tohto paragrafu však zrušila obvinenie voči bývalému policajtovi Marianovi Kučerkovi, ktorý sa ukrýva v Bosne a Hercegovine.

Branislava Dunčka a Róberta Magulu od júna 2022 stíhajú pre zneužitie právomoci verejného činiteľa. Súd pri rozhodovaní o väzbe operatívcov NAKA povedal, že ich stíhanie nie je dôvodné. 

„Títo policajti nikam neutiekli a neskrývajú sa, ale toho času Slovenskej republike naďalej slúžia a robia ju bezpečnejšou. Napríklad aj prácou na objasnení vraždy Daniela Tupého,“ povedal Peter Kubina, právnik Branislava Dunčka a Róberta Magulu. „Snaha používať právne argumenty sa v tomto prípade veľmi podobá hraniu šachu s holubom. A nechýba im ani zmysel pre absolútne perfektné načasovanie.“

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Výstraha pred búrkami na celom území Slovenska naďalej trvá, do sobotňajšieho večera je vyhlásený jej najnižší stupeň. Na juhu stredného Slovenska pretrváva výstraha pred povodňami. "Búrky môžu sprevádzať lejaky, nárazy vetra i krupobitie," upozorňujú meteorológovia. (tasr)

pred 5 hodinami

Hostia víkendových diskusných relácií:

  • Sobotné dialógy (RTVS): Marián Viskupič (SaS), Ladislav Kamenický (Smer)
  • V politike (TA3): Roman Mikulec (OĽaNO a priatelia), Matúš Šutaj Eštok (Hlas)
  • O 5 minút 12 (RTVS): Boris Kollár (Sme rodina), Peter Pellegrini (Hlas)
  • Na telo (Markíza): Richard Sulík (SaS), Denisa Saková (Hlas)
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.