Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. marec 2023, 21:57

V Lešti sa začala záverečná fáza cvičenia Slovenský štít

Cieľom je aj odhaliť nedostatky slovenskej armády a jej slabšie stránky.

„Cvičenie poskytuje možnosť precvičiť všetkých zúčastnených veliteľov a štáby v rozhodovaní, plánovacích postupoch a velení. Patrí tam aj riadenie spoločných operácií vysokej intenzity v nadnárodnom prostredí,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď.

Na najväčšom medzinárodnom vojenskom cvičení u nás sa zúčastňuje 2000 vojakov siedmich krajín. Sú nimi okrem Slovenska aj Česká republika, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Slovinsko a USA. Súčasťou cvičenia je viac ako 420 kusov veľkej bojovej techniky.

Cieľom Slovenského štítu je podľa Naďa odhaliť i nedostatky slovenskej armády a jej slabšie stránky. „S príchodom novej techniky, ktorú sme obstarali, však bude úroveň iba narastať,“ podotkol.

Doplnil, že spolupráca v rámci Severoatlantickej aliancie a Európskej únie v rámci obrany je kvalitná. „Súdržnosť je taká silná, ako si v minulosti nepamätám. Nepochybujem o tom, že by Aliancia obránila všetkých svojich členov,“ vyhlásil.

Rusko je však podľa jeho slov aj napriek tomu hrozbou. „Či sa nám to páči alebo nie, musíme byť pripravení na všetky scenáre, pretože vidíme, že z Kremľa môže prísť čokoľvek,“ konštatoval.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na MS do 20 rokov v Argentíne. V osemfinále nestačili na Kolumbiu 1:5, keď favorit zaznamenal tri góly krátko po začiatku druhého polčasu. (tasr)

pred 10 hodinami

Pre potenciálnych voličov KDH je najkritickejšou otázkou, ako sa hnutie postaví k možnej povolebnej spolupráci s Hlasom a s PS. Formulácia odpovede je pre vedenie Milana Majerského výzvou už teraz. Voliči chcú vedieť, ako sa ich strana zachová. Hnutie by si v tejto veci malo premyslieť ucelenú komunikačnú stratégiu, lebo najhoršie sú rôzne náhodné a nekoordinované odpovede jeho jednotlivých predstaviteľov, podľa toho, čo im práve zíde na um. Aké sú teda možnosti KDH? Píše Lukáš Krivošík.

pred 11 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.