Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. marec 2023, 21:09

Bielorusko

Úrady vraj objavili zbrane, ktoré mali byť použité pri teroristických útokoch

Lukašenko chce podľa opozičného lídra Azarava zintenzívniť represie a dokázať Kremľu, že zakročuje proti domácej opozícii i proti západným spravodajským službám.

Arzenál mali bieloruské bezpečnostné sily objaviť dva dni po tom, čo bol neďaleko hraníc s Poľskom zabitý cudzinec podozrivý z plánovania teroristického činu.

Tajná služba KGB oznámila, že údajného teroristu zabili v nedeľu počas prestrelky v meste Hrodna. Bieloruská televízia informovala, že muž mal pri sebe falošný pas na meno ruského občana.

Po útoku na ruské výzvedné lietadlo A-50, ku ktorému došlo 26. februára na vojenskom letisku Mačuliščy neďaleko Minska, vykonali bieloruské úrady rozsiahle razie. Podľa ľudskoprávnej organizácie Viasna zadržali vyše sto ľudí. K zodpovednosti za útok sa prihlásil Aľaxandr Azarav, šéf opozičného hnutia ByPol, združujúceho bývalých príslušníkov bieloruských bezpečnostných zložiek.

Azarav povedal, že s incidentom v Hrodne nemá nič spoločné. Tvrdí, že tieto incidenty zrejme zinscenovali bieloruské úrady, aby zdiskreditovali opozíciu a vytvorili zdanie hrozby zo strany NATO a Poľska.

Lukašenko chce podľa Azarava zintenzívniť represie a dokázať Kremľu, že zakročuje proti domácej opozícii i proti západným spravodajským službám.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 11 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.