Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. marec 2023, 20:40

Afganistan a Pakistan zasiahlo silné zemetrasenie

Epicentrum bolo neďaleko obce Džurm v provincii Badachšán na severovýchode Afganistanu. Zatiaľ sú známe tri obete a 150 zranených.

Podľa údajov geologickej služby Spojených štátov mali dnešné večerné otrasy magnitúdu 6,5. Pakistanský meteorologický úrad stanovil magnitúdu zemetrasenia na 6,8. Zasiahlo väčšinu Afganistanu, Pakistanu a časti Indie či Tadžikistanu. 

Epicentrum bolo v hĺbke 187 kilometrov neďaleko obce Džurm ležiacej v provincii Badachšán na severovýchode Afganistanu. Zemetrasenie si podľa agentúry Reuters vyžiadalo najmenej tri obete – dve na východe Afganistanu, jednu na severe Pakistanu. Zranených je zatiaľ minimálne 150 ľudí.

Spravodajca AFP v pakistanskom meste Rávalpindí priblížil, že vystrašení ľudia utekali v dôsledku otrasov zo svojich domovov a odriekavali pasáže z Koránu.

Tento región postihujú zemetrasenia často, najmä v oblasti pohoria Hindúkuš, ktoré sa nachádza blízko miesta stretu euroázijskej a indickej tektonickej dosky. Otrasy z júna minulého roku v afganskej provincii Paktíka s magnitúdou 5,9 zabili viac než tisíc ľudí. Zemetrasenie s magnitúdou 7,6 usmrtilo v roku 2005 tisíce ľudí v Pakistane a oblasti Kašmíru.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 12 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.