Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. marec 2023, 10:46

Reforma škôl

Minister Horecký chce získať viac času na podporu školského zákona

O novele zákona o výchove a vzdelávaní sa v parlamente malo rokovať dnes ráno. Minister školstva sa však rozhodol presunúť ho na neskôr.

Minister školstva Ján Horecký pozýva na rokovanie poslancov demokratických strán. „Nemienim pri takom dôležitom zákone nič riskovať. Chcem pracovať tak dlho s ďalšími aktérmi v rámci všetkých politických demokratických reprezentácii, aby som mal istotu, že zákon prejde tak, ako ho potrebujeme,“ povedal. Podľa vlastných slov je pripravený ustúpiť všade tam, kde „celkový súčet pozitívnych opatrení preváži prípadné nedokonalosti“.

O novele zákona o výchove a vzdelávaní sa v parlamente malo rokovať dnes ráno. Minister školstva sa však rozhodol presunúť ho na neskôr.

Schválenie novely je nutné na to, aby Slovensko mohlo čerpať dotácie z plánu obnovy. Posunutie rokovania podľa Jána Horeckého zatiaľ tieto financie neohrozuje. „Tretia žiadosť o platbu sa posunula na september a zákon môže v júni podpísať prezidentka Zuzana Čaputová,“ uviedol.

Návrh novely zákona o výchove a vzdelávaní (školský zákon) z dielne ministerstva školstva ráta so zavedením právneho nároku na prijatie v materskej škole. Pomôcť by to malo najmä deťom z marginalizovaných rómskych komunít a zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami
pred 10 hodinami

František Mikloško sa vracia do KDH, strana ho v pondelok oficiálne predstaví na tlačovej konferencii. Na nej by mali lídri strany spoločne ohlásiť aj zásadné posolstvá KDH do volieb a po nich.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.