Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. marec 2023, 13:20

Českého medika zranil v Donbase šrapnel

Stav dobrovoľníka je stabilizovaný, ale situácia je vážna a nemožno predvídať ďalší vývoj, uviedli na sociálnych sieťach zástupcovia Projektu Phoenix, ktorý pomáha s ošetrovaním vojakov na východoukrajinskom fronte.

V ukrajinskom Donbase utrpel vážne zranenia český dobrovoľník, ktorý pomáhal s ošetrovaním vojakov zranených v boji. Informovala o tom organizácia Projekt Phoenix, podľa ktorej českého medika zranil šrapnel, uviedol v nedeľu ráno Český rozhlas.

"Jeden z našich statočných medikov-dobrovoľníkov bol na Donbase zranený šrapnelom. Momentálne je jeho stav stabilizovaný, ale situácia je vážna a nemožno predvídať ďalší vývoj," uviedli na sociálnych sieťach zástupcovia Projektu Phoenix, ktorý pomáha s ošetrovaním vojakov na východoukrajinskom fronte.

Organizácia ubezpečila, že robí všetko pre to, aby sa zranený Čech mohol čoskoro vrátiť do vlasti. Zároveň avizovala, že vzhľadom na citlivosť celej situácie nebude až do odvolania poskytovať ďalšie informácie o stave zraneného. Požiadala tiež médiá, aby rešpektovala jeho súkromie.

Projekt Phoenix sa venuje pomoci v oblastiach ukrajinského konfliktu už približne rok a jej dobrovoľníci pri každej misii riskujú zranenia aj svoje životy. "Sme si plne vedomí rizík, ale aj toho, ako je naša pomoc potrebná," uvádza sa vo vyhlásení projektu zverejnenom v sobotu večer na Facebooku.

Hovorca organizácie v Českej televízii uviedol, že k dobrovoľník bol zasiahnutý delostreleckým šrapnelom, keď sa pokúšal evakuovať zranenú osobu. Podľa hovorcu išlo o dôležitého člena tímu, ktorý len počas posledného výjazdu zachránil 25 ľudí. Jeho zranenia sú relatívne vážneho charakteru.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

Na východe Slovenska rastie počet detí s hepatitídou typu A, podľa rezortu zdravotníctva je však situácia nateraz stabilná. Aktuálne je najsilnejšie ohnisko nákazy v Moldave nad Bodvou, na Luníku IX sa situácia upokojila a nové ohniská zatiaľ nepribudli. (tasr)

pred 7 hodinami

Výbuch, ktorý v nedeľu zranil troch ľudí a vytvoril kráter v centre ruského mesta ďaleko od hranice s Ukrajinou, údajne spôsobil ukrajinský dron. Oznámili to ruské úrady. Explózia nastala v meste Kirejevsk v Tulskej oblasti asi 300 kilometrov od hranice s Ukrajinou a 175 kilometrov južne od Moskvy. (tasr)

pred 8 hodinami

Hnutie Sme rodina podporí vznik ministerstva cestovného ruchu a športu. Predseda Národnej rady Boris Kollár to uviedol na sociálnej sieti. Poukázal na to, že Slovensko má množstvo kvalitných športovcov, ktorí robia krajine skvelé meno vo svete, ale nedostáva sa im dostatočnej podpory zo strany štátu. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.