18. marec 2023, 16:55

Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský na Twitteri napísal, že Česko je pripravené okamžite pomôcť pri hasení požiaru v centre slovenského mesta Banská Štiavnica. "S obrovskou ľútosťou sledujem zábery požiaru z centra Banskej Štiavnice. So slovenskou stranou sme v kontakte, Česko je pripravené okamžite pomôcť," uviedol. (tasr)

pred 19 minútami

Robert Fico tvrdí, že ho „šokovala bezmocnosť premiéra Ľudovíta Ódora na spoločnom stretnutí“. Programové vyhlásenie vlády bude podľa neho všeobecný materiál bez hodnoty. Richard Sulík zopakoval, že SaS podporí úradnícky kabinet. Hovorí, že parlament by mal väčší dosah na vládu s dôverou. (ta3)

pred hodinou

Ministerstvo obrany uzavrelo zmluvu na logistickú podporu pre lietadlá C-27J Spartan. Hodnota kontraktu uzavretého na štyri roky je 42 miliónov eur. Službu bude poskytovať talianska spoločnosť Leonardo. (tasr)

pred 3 hodinami

Hostia víkendových diskusných relácií:

• V politike (TA3): Robert Fico (Smer), Richard Sulík (SaS)
  • O 5 minút 12 (RTVS): Juraj Blanár (Smer), Tomáš Valášek (PS)
  • Na telo (Markíza): Michal Šipoš (OĽANO), Juraj Krúpa (SaS), Erik Tomáš (Hlas)

Hokejisti Vegas Golden Knights sa ujali vedenia vo finálovej sérii play off NHL. V úvodnom zápase zdolali Floridu Panthers 5:2. Domáci strhli víťazstvo na svoju stranu v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0, kľúčový gól strelil v 47. minúte za stavu 2:2 obranca Zach Whitecloud. (tasr)

pred 4 hodinami

Počasie: Jasno až polojasno, na juhozápade a postupne väčšinou aj inde oblačno. Ojedinele, najmä na juhozápade, prehánky, dážď alebo búrky. Denná teplota 22 až 27, ojedinele 17 až 22 stupňov. Prevažne slabý vietor. (shmú)

pred 15 hodinami

Marek Hamšík v predposlednom zápase kariéry prispel gólom k triumfu Trabzonsporu nad Alanyasporom 5:1. Tridsaťpäťročný stredopoliar zaznamenal víťazný gól duelu, keď v 24. minúte zápasu premenil za stavu 1:1 pokutový kop. Pre Hamšíka to bol tretí ligový presný zásah v prebiehajúcej sezóne. (tasr)