Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. marec 2023, 12:23

Bývalý šéf kancelárie a hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák vstupuje do Hlasu

Bývalý šéf kancelárie a hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák vstupuje do Hlasu

Foto - TASR

Rozhodnutie odísť zo ZMOS-u potvrdil tento týždeň. Uviedol, že pred rokom v marci avizoval, že ak sa veci nezmenia, nebude mať jeho ďalšie pôsobenie v združení hlbší zmysel.

Oznámil to Peter Pellegrini na kongrese strany v Banskej Bystrici. Kaliňák kandidoval na jeseň na post prešovského župana. V kampani ho podporoval Hlas aj Smer.

Michal Kaliňák doteraz zastával post ústredného riaditeľa kancelárie a hovorcu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). V tejto funkcii končí ku koncu marca a začína pôsobiť ako expert na regióny Hlasu. Svoje rozhodnutie odísť zo ZMOS-u potvrdil tento týždeň. Uviedol, že pred rokom v marci avizoval na rade združenia, že ak sa veci nezmenia, nebude mať jeho ďalšie pôsobenie v združení hlbší zmysel.

Strana podľa neho chce po úspešných parlamentných voľbách smerom k obciam a mestám zastaviť chaos, stabilizovať situáciu a podporiť koordinovaný rozvoj samospráv.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 36 minútami

Počasie: Dnes bude oblačno až zamračené, len ojedinele zmenšená oblačnosť. Miestami sa vyskytnú prehánky, dážď alebo búrky. Bude veľmi teplo. Denná teplota 15 až 22 st. Slabý, postupne prevažne južný vietor do 30 km/h. (shmú)

pred 7 hodinami

Dočasne poverená ministerka pre investície Veronika Remišová avizovala návrh úpravy paragrafu 363 či krátenie výsluhových dôchodkov pre policajtov, ktorí boli odsúdení za závažnú trestnú činnosť korupcie alebo ako súčasť organizovanej trestnej skupiny. Naopak uviedla, že poslanci Za ľudí nebudú v parlamente predkladať zákony rozvracajúce štátny rozpočet. (tasr, tv joj)

pred 7 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.