Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. apríl 2016

V parížskej štvrti, kde došlo v novembri k teroristickým útokom, sa opäť strieľalo

Francúzska polícia dnes zadržala muža, ktorý z okna svojho bytu spustil paľbu zo strelnej zbrane v oblasti v blízkosti kaviarní, ktoré boli vlani 13. novembra terčom útokov islamistických kománd. Dnešný incident si nevyžiadal obete ani zranených, informovala agentúra AP.

Podľa AP i očitých svedkov bezpečnostné zložky okamžite po nahlásení streľby štvrť uzavreli a evakuovali odtiaľ ľudí.
      

Muž sa ukryl do svojho bytu a zabarikádoval sa tam. Niektoré médiá informovali, že bolo počuť aj detonáciu. Muž sa neskôr vzdal polícii.
      

Budova, odkiaľ strieľal, sa nachádza na križovatke ulíc Rue de Bichat a Rue du Faubourg du Temple na východe Paríža, v blízkosti dvoch kaviarní, ktoré boli v novembri jednými z terčov útokov teroristov. Tieto útoky si vyžiadali spolu 130 obetí na životoch. Vo Francúzsku platí od 13. novembra výnimočný stav.
      

Dnešná mimoriadna situácia vyvolala paniku ľudí, ktorí sa v štvrti v tom čase nachádzali. Na sociálnych sieťach sa objavili správy, že ide o ďalší teroristický útok. Polícia to však vylúčila. Predpokladá sa, že páchateľom incidentu je človek s narušenou psychikou alebo pod vplyvom alkoholu.

Inzercia

Odporúčame

Lazár končí ako šéf Vodohospodárskej výstavby

Lazár končí ako šéf Vodohospodárskej výstavby

Ladislav Lazár ako šéf Vodohospodárskej výstavby končí. Na ukončení spolupráce sa s ním dnes dohodol minister životného prostredia László Solymos. Lazárovo meno sa spomínalo v súvislosti s kauzou obstarávania kompy cez Dunaj, pre ktorú čelil pokusu o odvolávanie na pôde Národnej rady SR vtedajší šéf rezortu Peter Žiga.