Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. apríl 2016

Lazár končí ako šéf Vodohospodárskej výstavby

Ladislav Lazár ako šéf Vodohospodárskej výstavby končí. Na ukončení spolupráce sa s ním dnes dohodol minister životného prostredia László Solymos. Lazárovo meno sa spomínalo v súvislosti s kauzou obstarávania kompy cez Dunaj, pre ktorú čelil pokusu o odvolávanie na pôde Národnej rady SR vtedajší šéf rezortu Peter Žiga.

Informoval o tom Juraj Rybanský z odboru komunikácie envirorezortu.

"Minister považuje tento štátny podnik za strategický pre rezort i pre štát," uviedol Rybanský. Do riadneho výberového konania povedie štátny podnik Andrej Kasana, ktorý v ňom doteraz zastával funkciu vedúceho odboru bezpečnosti priehrad.

Opoziční poslanci v súvoslosti s kauzou obstarávania kompy hovorili o manipulácii verejného obstarávania a významných škodách pre štát. Žiga kritiku opozície odmietal. Tvrdil, že štát v prípade kompy neprišiel o jediné euro a nikto nič neukradol.

Inzercia

Odporúčame

Marián Kotleba je podľa prezidenta fašista, treba to pomenovať jasne a priamo

Marián Kotleba je podľa prezidenta fašista, treba to pomenovať jasne a priamo

Aj výsledky nedávnych parlamentných volieb súviseli s dnešnou návštevou prezidenta SR Andreja Kisku v regióne Krupiny. Ľudová strana Naše Slovensko tam získala výraznú podporu. Z úst prezidenta zazneli na brífingu i tvrdé slová na adresu predsedu ĽS Naše Slovensko Mariana Kotlebu. Nazval ho fašistom a dodal, že veci treba pomenovávať bez obáv, jasne a priamo.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.