Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. apríl 2016

Výsledok referenda v Holandsku vraj indikuje vzťah Európanov k Ukrajine

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes vyhlásil, že Ukrajina berie na vedomie výsledky referenda v Holandsku, ale bude pokračovať v proeurópskom kurze a v implementácii dohody o pridružení a vytvorí podmienky pre zónu voľného obchodu s Európskou úniou.

Ruský premiér Dmitrij Medvedev dnes označil výsledky holandského referenda o asociačnej zmluve medzi Ukrajinou a EÚ za "indikátor vzťahu Európanov k ukrajinskému politickému systému". Medvedev to uviedol vo svojej správe na sociálnej sieti Twitter v reakcii na výsledok referenda v Holandsku, ktorého občania v stredu odmietli asociačnú dohodu EÚ s Ukrajinou, informovala agentúra TASS.

Porošenko tiež prízvukoval, že referendum malo výlučne konzultatívny charakter, a vyhlásil, že skutočným cieľom organizátorov plebiscitu nebolo poznať názor občanov Holandska na dohodu o pridružení medzi Ukrajinou a Európskou úniou, ale "bol to útok na jednotu Európy, útok na šírenie európskych hodnôt". Podľa Porošenka o tom svedčila aj diskusia, ktorá sa konala pred referendom.

Predseda ukrajinského parlamentu Volodymyr Hrojsman označil dnes výsledky referenda v Holandsku za "znepokojujúci signál" pre Ukrajinu. Upozornil, že Ukrajina má "len jediný spôsob, ako môže obhájiť svoju európsku budúcnosť, a to napraviť chyby - dať jasný signál občanom Ukrajiny i medzinárodnému spoločenstvu, že stále ideme cestou európskych reforiem".

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook Hrojsman vyjadril presvedčenie, že "Ukrajina bude súčasťou jednotnej Európy bez ohľadu na ťažkosti vnútri krajiny i na súčasné problémy EÚ".

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.